• یکشنبه ۱۰ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۰۸:۲۸
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 9610-1490-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

فرماندار:

30 درصد روستاهای سراوان از نظر طرح هادی شناسنامه دار است

فرماندار سراوان گفت: منابع مالی استانی نتوانسته است برای شهرستان تاثیر گذار باشد .

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان، درویش نارویی در شورای اداری این شهرستان افزود: از محل اعتبارات ملی در سراوان 850 میلیارد تومان برای پروژه های ملی تخصیص یافته است که آغاز عملیات ساخت سد ماشکید سفلی و مجتمع های آبرسانی از جمله این پروژه هاست. 

وی بیان کرد: زیرساخت های این شهرستان ضعیف است و می طلبد برای توسعه آن اقدام هایی انجام شود که البته دولت یازدهم و دوازدهم با وجود مشکلات مالی به ایجاد زیرساخت ها پرداخته است.

نارویی اظهار کرد: ایجاد دو بازارچه مرزی دیگر در دستور کار دولت است و با رویکرد جدیدی که معافیت های گمرکی را شامل می شود به رفاه و معیشت مردم منطقه کمک شایانی می کند.

فرماندار خاطرنشان کرد: تامین اشتغال در حوزه کشاورزی نیز می تواند امنیت پایدار را در بر داشته باشد.

وی گفت: هزار تحصیل کرده در رشته های مختلف در این شهرستان زندگی می کنند که اکثر آن ها بیکار هستند و برای ایجاد اشتغال آن ها، توجه به مزیت های نسبی منطقه ضروری است بنابراین می طلبد که بخش خصوصی در این زمینه فعالیت خود را آغاز کند.

نارویی تصریح کرد: 30 درصد روستاهای شهرستان از نظر طرح هادی شناسنامه دار است .

وی بیان کرد: مردم با مشکل جدی در دریافت خدمات رفاهی مواجه شده اند که جا دارد بنیاد مسکن در این زمینه با جدیت حرکت کند.

نارویی گفت: مردم این شهرستان نخستین عامل تاثیر گذار در تامین امنیت این منطقه مرزی هستند و به یقین بدون حضور مردم نمی توان امنیت پایدار را در یک جامعه تامین کرد.

وی افزود: با وجود تمامی تهدیدهای امنیتی موجود در آن سوی مرزها مردمان خوب سراوان با وحدت و انسجام زندگی مسالمت آمیز و امنی دارند و این منطقه نیز در شرایط بسیار امنی به سر می برد.

نارویی اظهار کرد: اکثر مردم سراوان از طریق مرز ارتزاق می کنند و وجود مجتمع های کشاورزی در منطقه باعث شده تا تعدادی از مردم منطقه مشغول به کار شوند.

به گفته فرماندار، سراوان علی‌رغم اینکه چالش‌های خاص خود را دارد، یک سری مزیت‌های برجسته جالب‌توجهی دارد که اگر آن‌ها را بالفعل کنیم  می‌توان بسیاری از نارسایی‌هایی که اکنون با آن‌ها مواجه هستیم را برطرف کنیم.

نارویی خاطرنشان کرد: علی رغم اینکه در نقاط مختلف سراوان دچار تنش آبی هستیم، اما دشت‌های حاصل خیزی خوبی در شمال شرقی و جنوب سراوان یعنی دشت‌های «مک سوخته» و«شمسر» وجود دارد که اگر اقدامات موثری در ارتباط با ایجاد مجتمع‌های کشت و صنعت در آنجا انجام شود، می‌توان فرصت‌های مناسبی برای اشتغال ایجاد کرد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: