• سه شنبه ۱۲ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۰۸:۰۵
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 9610-487-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

معاون گردشگری مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان بیان کرد:

گردشگری دریایی، ظرفیت جدید گردشگری در سیستان و بلوچستان

معاون گردشگری مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سیستان و بلوچستان گفت: ظرفیت جدید گردشگری در سیستان و بلوچستان، گردشگری دریایی است.

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان، میرحسینی در کارگروه گردشگری استان افزود: تلاش ها برای افزایش انگیزه سفر به استان است و فعالیت های بسیاری از این قبیل برای جذب گردشگر در سیستان و بلوچستان انجام شده است.

وی افزود: باید با همکاری مردم، دستگاه های اجرایی و بخش خصوصی، گردشگری از حالت پیشه وری در استان به حالت نوین تبدیل شود.

میرحسینی تاکید کرد: رسانه ها با معرفی ویژگی های مثبت سیستان و بلوچستان نقش مهمی در جذب سرمایه و تغییر نگاه نسبت به استان ایفا می کنند زیرا یکی از حقوق مردم اشتغال است که با تبلیغات منفی، سرمایه گذاران کمتری به سرمایه گذاری در استان می پردازند و اشتغال جوانان کاهش می یابد.

وی خاطرنشان کرد: فرهنگ محصول گردشگری استان است و سیستان و بلوچستان به عنوان دروازه ورودی ایران می تواند موجب توسعه و تحول استان و با ایفای نقش در مقیاس ملی نیز عامل توسعه اقتصادی در ایران باشد.

وی با بیان این که گردشگران خارجی حضور در میان مردم و اقامت در واحدهای بوم گردی را به اقامت در هتل های چند ستاره ترجیح می دهند گفت:  در سال گردشگری سیستان و بلوچستان، اقامت در واحدهای بوم گردی با هدف ارزان سازی سفر و نشان دادن فرهنگ مهمان نوازی با شعار «هرچقدر خواستید بپردازید» انجام می شود. 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: