• سه شنبه ۱۲ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۰۸:۴۵
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9610-5114-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

جانشین اداره کل امور زنان وخانواده ستاد امربه معروف و نهی از منکر کشور:

ذوق وسلیقه و هنرنمایی زنان بلوچ، در عرصه جهانی شناخته شده است

جانشین اداره کل امور زنان وخانواده ستاد امربه معروف و نهی از منکر کشور در همایش زن بلوچ، بانوی مهر وصبر در زاهدان،گفت: حضور فعال و موثر بانوان در صحنه های مختلف می تواند در جامعه نشاط ایجاد کند و شاخص های امید را بهبود بخشد.

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان،مریم پوریامین در ادامه اظهار کرد: سوزن دوزی وحصیربافی وسفالینه های گلپورگان بخشی از زیباییهای هنر زنان بلوچ است که با کمترین امکانات واز دل طبیعت و زندگی آنان تولید شده است .

وی گفت: بدون شک یکی از افتخارات مردم در سیستان وبلوچستان وجود صنایع دستی غنی و بومی است که نشان از ذوق، سلیقه، ابتکار و خلاقیت زنان این استان دارد به گونه ای که در میان هنرهای دستی گلیم بافی، حصیر بافی، سفالگری، سوزن دوزی و سکه دوزی از شهرت خاصی برخوردار است.

پوریامین با اشاره به آمار بالای جمعیت جوان بانوان سیستان و بلوچستان افزود:این قشر مهم از جامعه باید بیشتر از این در اقتصاد،فرهنگ و مدیریت جامعه و خانواده نقش داشته باشد .

وی تاکید کرد: ذوق وسلیقه وهنرنمایی زنان بلوچ، امروز نه تنها در عرصه ملی بلکه در عرصه جهانی شناخته شده است

وی گفت : اگر چه مشکلات مختلفی همچون ازدواج در سنین پایین،چندهمسری و ترک تحصیل سرراه زنان بلوچ ما وجود دارد،اما آنان از درون این مشکلات توانسته اند با صبوری، کانون خانواده را گرم و مستحکم نگهدارند .

آیت ا...سلیمانی نماینده مقام معظم رهبری در امور اهل سنت سیستان و بلوچستان هم در این همایش با اشاره به اینکه زنان نیمی از جمعیت جامعه را تشکیل میدهند ،گفت: زنان امروز با خلاقیت ونوآوری و بااستفاده از توانمندیهایی که از نیاکان به آنان رسیده است وارد چرخه اقتصاد کشور شده اند .

وی برگزاری چنین همایش هایی را فرصت مناسبی برای تقویت شناخت مقام و منزلت بانوان در نگاه دین مبین اسلام برشمرد و افزود: بنابر بیانات نبی مکرم اسلام (ص) بهترین فرزند دختر است البته دختری که بتواند از کیان دین خود و خانواده اش پاسداری کند.

عضو خبرگان رهبری با اشاره به ثمرات زندگی گهربار حضرت زهرا (س) اظهار داشت: بر اساس آمارها بیش از 300 میلیون سادات از دامن حضرت زهرا(س) تحویل جامعه شدند که خیلی از آنان شخصیت های بزرگی چون امام خمینی(ره) و رهبر معظم انقلاب هستند.

طباطبایی دبیر همایش زن بلوچ، بانوی مهر وصبر هم گفت : به دبیر خانه این همایش 50 مقاله با موضوعات مختلف رسیده است،که از این تعداد، سه مقاله بعنوان برتر انتخاب شده اند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: