• سه شنبه ۱۲ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۰۸
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9610-5214-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

انهدام باند کلاهبرداران میلیاردی در زاهدان

معاون هماهنگ‌کننده انتظامی سیستان و بلوچستان از شناسایی و انهدام باند کلاهبرداران میلیاردی در شهر زاهدان خبر داد .

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان، سرهنگ غلامرضا جعفری افزود: در پی کسب شکایت یکی از ادارات دولتی مبنی بر اینکه فردی ناشناس با ربودن دسته چک این اداره اقدام به کلاهبرداری در شهر زاهدان کرده‌است، بررسی موضوع به صورت ویژه در دستور کار کارآگاهان اداره مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی استان قرار گرفت .

معاون هماهنگ‌کننده انتظامی سیستان و بلوچستان افزود: کارآگاهان پس از انجام تحقیقات گسترده پلیسی، دریافتند یکی از کارمندان قراردادی این اداره که به دلیل سوء استفاده شغلی اخراج شده در یک فرصت مناسب دسته چک واحد تدارکات اداره مربوطه را سرقت و با دست کاری و جعل اعداد اقدام به کلاهبرداری کرده است .

وی بیان داشت: ماموران در تعاقب پایش های اطلاعاتی مخفیگاه متهم را شناسایی و پس از هماهنگی با مقام قضائی وی را در یک عملیات ضربتی دستگیر کردند .

سرهنگ جعفری تصریح کرد: متهم در تحقیقات اولیه پلیسی به سوء استفاده از طریق دسته چک ربوده شده و خرید و فروش 15 دستگاه خودرو داخلی و خارجی با همکاری 4 نفر از همدستانش به مبلغ 12 میلیارد و 600 میلیون ریال اعتراف کرد .

وی با اشاره به شناسایی و دستگیری سایر متهمان اظهار داشت: 15 دستگاه خودرو که توسط متهمان با دسته چک سرقتی خرید و فروش شده بود توقیف و برای سیر مراحل قانونی به پارکینگ انتقال داده شد .

معاون هماهنگ‌کننده انتظامی سیستان و بلوچستان در پایان خاطرنشان کرد: 20 نفر از شهروندان که توسط متهمان مورد کلاهبرداری قرار گرفته‌بودند شناسایی و پس از اخذ اظهارات آن ها، پرونده مقدماتی تشکیل و به همراه متهمان تحویل مقام قضائی شدند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: