• چهارشنبه ۱۳ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۰۸:۰۴
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9610-3384-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

رئیس ستاد مدیریت بحران کشور عنوان کرد؛

پیش‌بینی 100 میلیون دلار اعتبار برای تقویت آتش نشانی‌های کشور

رئیس ستاد مدیریت بحران کشور گفت: مجلس شورای اسلامی 100 میلیون دلار اعتبار برای تقویت آتش نشانی های کشور پیش بینی کرده است که امیدواریم بسیاری از مشکلات مرتفع و خدمات رسانی بهتر انجام شود.

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان، اسماعیل نجار در نشست ستاد مدیریت بحران جنوب سیستان و بلوچستان در چابهار بیان کرد: جمهوری اسلامی ایران، یکی از کشورهایی است که توانسته در زمان وقوع بحران هایی همچون زلزله، سیل، طوفان و آتش سوزی مدیریت خوبی در کمک رسانی به مردم حادثه دیده داشته باشد.

وی بیان کرد: همانطور که در مدیریت بحران، پیش بینی و پیشگیری رکنی مهم و حیاتی می باشد، رسانه ها نیز باید دغدغه ایمنی در برابر حوادث را در طول سال داشته باشند و ضمن تشریح الگوهای رفتاری مناسب، مردم را برای شرایط وقوع حوادث آماده نمایند.

نجار خاطرنشان کرد: آرامش عمومی و اعتماد مردم به نهادهای مسئول، مهمترین شرط مدیریت موفق و کارآمد است.

رئیس ستاد مدیریت بحران کشور در ادامه با اشاره به موضوع بی آبی در کشور نیز گفت: استفاده از آبهای دریا و ژرف تنها راه نجات از بی آبی در کشور است و می تواند بسیاری از مشکلات را در بلندمدت حل کند .

وی خاطرنشان کرد: شیرین سازی آب دریا و استحصال آب از دریا به عنوان مطمئن ترین منبع بهترین و کم هزینه ترین راه برای رفع مشکلات بی آبی و تامین آب کشاورزی و صنعت بشمار می رود .

نجار افزود: بر احداث آب شیرین کن در کنار دریا تاکید کرد و افزود: 25 میلیارد تومان اعتبار برای استحصال آب های ژرف پیش بینی شده است .

رئیس ستاد مدیریت بحران کشور تصریح کرد: اکثر نقاط کشور با بی آبی مواجه هستند و آب چاههای آب و کشاورزی بشدت افت کرده است .

نجار از فرمانداران و اعضای ستاد مدیریت بحران شهرستان های سیستان وبلوچستان خواست به موقع خسارت ها را اعلام کنند تا پس از برآورد رسیدگی و جبران خسارت شود .

وی گفت: کشور دچار بحران های شدید و اعتبارات دراین زمینه محدود است و بسیاری از جبران خسارت های حوادث گوناگون ممکن است دیر شود.

به گزارش ایسنا، روز گذشته با حضور معاون وزیر کشور و رئیس ستاد مدیریت بحران، بهره‌برداری از 8 تانکر اهدایی دفترمقام معظم رهبری، برای آبرسانی به روستاهای چابهار و کنارک انجام شد .

این تانکرها از محل اعتبارات توسعه سواحل مکران به روستاییان شهرستان‌های چابهار و کنارک اهدا شده است .

مدیر آب و فاضلاب روستایی شهرستان چابهار نیز در این رابطه گفت: تعداد 8 دستگاه تانکر آبرسانی سیار برای تقویت ناوگان آبرسانی سیار روستایی از سوی دفتر مقام معظم رهبری به این شهرستان اختصاص پیدا کرد .

روشن نارویی افزود: برای خریداری این تانکرها 21 میلیارد ریال از سوی دفتر مقام معظم رهبری هزینه شده است .

وی افزود: شهرستان چابهار محروم ترین منطقه کشور از نظر دسترسی مردم به آب سالم وبهداشتی است بطوریکه شاخص دسترسی مردم به آب فقط 23 درصد است .

وی با بیان اینکه 77 درصد مردم شهرستان چابهار به آب سالم و بهداشتی دسترسی ندارند، خاطرنشان کرد: هم اینک تعداد 49 دستگاه تانکر(24 تانکر دولتی و 25 تانکر استیجاری) در 406 روستا کار آبرسانی سیار را انجام می دهند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: