• چهارشنبه ۱۳ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۰۸:۳۳
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9610-3484-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

مدیرکل دفتر سیاست گذاری و توسعه اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی بیان کرد:

اختصاص 530 میلیارد تومان برای ایجاد اشتغال فراگیر در سیستان و بلوچستان

مدیرکل دفتر سیاست گذاری و توسعه اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: طرح اشتغال فراگیر در چارچوب تعیین شده پیگیری می شود و حدود 530 میلیارد تومان برای دو سال از منابع اختصاصی تبصره 18 به سیستان و بلوچستان اختصاص یافت که بر اساس ساز و کار تنظیم شده توزیع خواهد شد.

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان، علاءالدین ازوجی در جلسه کارگروه اشتغال استان افزود: بر اساس قانون اشتغال پایدار روستایی و عشایری و منابع صندوق توسعه ملی در مرحله نخست نزدیک به 240 میلیارد تومان برای اجرای بحث های کسب و کار در مناطق روستایی و عشایری این استان با نرخ سود بسیار مناسب از سوی متقاضیان سرمایه گذاری بخش خصوصی و تعاونی اختصاص داده می شود.

وی اظهار کرد: بر اساس کارکرد عمدتا در حوزه آموزش بازار کار، افزایش کسب و کار، استفاده از دانش فنی بهتر و بیشتر بودن پرداختی ها اوایل سال آینده مجددا اعتبار برای استان ها توزیع خواهد شد.

ازوجی تصریح کرد: در چند ماه گذشته دولت تلاش کرد تا در حوزه اشتغال برنامه های مختلفی را دنبال کند، یکی از این برنامه ها اشتغال فراگیر در روستا ها و مناطق عشایری کشور از جمله سیستان و بلوچستان بود که توسط معاون رئیس جمهور به استانداری ها و دستگاه های اجرایی ابلاغ شد.

وی خاطرنشان کرد: سهم بالای جمعیت روستاها در این استان، قدرت مانور مسئولان را بالا برده است و بر اساس قانون اشتغال پایدار روستاها و عشایر، منابعی که از صندوق توسعه ملی برای ایجاد اشتغال به این خطه اختصاص یافته است.

مدیرکل دفتر سیاست گذاری و توسعه اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در ادامه بیان کرد: صیانت از اشتغال در روستاها و مهاجرت های معکوس باید در کشور رخ دهد که دولت هم توجه و رویکردش به سمت توسعه کسب و کار در دو حوزه کشاورزی و غیرکشاورزی است.

وی افزود: فعالیت های دانش بنیان، مهارت آموزی و مشاغل خانگی یکی از مواردی است که در برنامه ششم توسط دولت پیگیری می شود.

وی خاطرنشان کرد: برای اشتغال روستاها و مناطق عشایری12 هزار میلیارد تومان در نظر گرفته شد که حدود 50 درصد آن یعنی شش هزار میلیارد تومان برای امسال است.

ازوجی افزود: با توجه به آمار های اعلام شده در کشور امسال نرخ رشد بیکاری 11.5 درصد گزارش شده است که با عملی شدن طرح های ایجاد اشتغال فراگیر این عدد کاهش می یابد.

مدیرکل دفتر سیاست گذاری و توسعه اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اظهار کرد: دولت به دنبال استفاده از ظرفیت های موجود دانش آموختگان دانشگاه های کشور است که بر اساس آمار 310 هزار نفر در سامانه تعاون، کار و رفاه اجتماعی برای کارورزی ثبت نام کردند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: