• چهارشنبه ۱۳ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۰۸:۴۶
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9610-3584-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

معاون استاندار بیان کرد:

عدم پرداخت تسهیلات به بنگاه‌های اقتصادی که هیچ اثر بخشی از خود بر جای نمی گذارند

 معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار سیستان و بلوچستان گفت: آسیب شناسی در طرح های اقتصادی گذشته سبب شده است که دچار مشکلات قبل نشویم به ویژه در پرداخت وام ها به بنگاه های اقتصادی که هیچ اثر بخشی از خود بر جای نمی گذارد، دیگر تسهیلات پرداخت نشود.

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان، سکینه اشرفی در کارگروه اشتغال استان افزود: توانمند سازی نیروی متقاضی کار، رونق کسب و کار، توسعه ی طرح های تولیدی با حمایتهای مالی و اجرایی از مهمترین اهداف در استان است.

وی بیان کرد: آغاز عملیات اجرایی پروژه های اشتغال زایی توسط دولت به استان ها ابلاغ و تلاش شده است تا مشکلات طرح های گذشته در این دوره رفع شود و چالش های گذشته را به همراه نداشته باشد.

معاون استاندار گفت: دولت بالاترین منابع اعتباری و آموزشی و کارشناسی را به سیستان و بلوچستان اختصاص داده است.

وی خاطرنشان کرد: یکی از مشکلات ما در گذشته توجیه نداشتن طرح های اقتصادی بود که بانک ها هم ملزم به پرداخت تسهیلات به این گونه طرح ها می شدند و امروز راکد مانده اند که در این طرح به آن توجه شده است.

اشرفی بیان کرد: شعار امروز وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، ستاد اقتصاد مقاومتی و سازمان برنامه و بودجه، ایجاد اشتغال بدون پول و تنهاحسب توانمندسازی است که باید برنامه هایی اجرا و مداخله هدفمند دولت در پروژه های اولویت دار شهرستان ها مورد توجه قرار گیرد.

معاون استاندار گفت: برای اولین بار از اقدام هایی برای ایجاد اشتغال فراگیر بهره بردیم که آغاز کارگاه آموزشی برای 120 نفر از امریه های استانداری و دیگر دستگاه های اجرایی در حال انجام است که این گروه پس از طی کردن دوره های آموزشی برای تسهیل در اشتغال در اختیار فرمانداران استان قرار می گیرد تا در حوزه اشتغال به عنوان یک بازوی توانمند استفاده شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: