• پنجشنبه ۱۴ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۰۹:۵۴
  • دسته بندی : ورزشی
  • کد خبر : 9610-488-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

فعالیت 40 هیئت ورزشی در سیستان

رئیس اداره ورزش و جوانان زابل گفت: توسعه ورزش قهرمانی موجب شده تا امروز چهل هیئت ورزشی در سیستان فعالیت داشته باشند از این تعداد ٢ ۵ هیئت مربوط به ورزش آقایان و ١ ۵ هیئت مربوط به ورزشکاران خانم است.

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان، دهمرده در شورای ورزش این شهرستان بیان کرد: 12 سالن ورزشی خصوصی در زابل فعال است که با وجود کمبود های محسوس مورد استقبال و توجه خانواده ها قرار گرفته و این موضوع نشان داده است که افزایش سالن های ورزشی می تواند در رونق و شناسایی استعدادهای جدید نقش مهمی ایفا کند.

دهمرده گفت: در میان این تعداد هیئت فعال سیستان هیئت های کبدی، کشتی، تنیس روی میز، کاراته، تکواندو و فوتبال بیشترین فعالیت را دارند و در مقابل هیئت های ووشو، کونگ فو، والیبال، بسکتبال، رزمی، ژیمناستیک، بوکس، پرورش اندام و تیروکمان فعالیتی در حد متوسط را به ثبت رسانده اند.

رئیس اداره ورزش زابل اظهار کرد: سیستان از گذشته 55 بازی بومی و محلی فعال داشت که متاسفانه این روزها تنها 12 بازی آن هم به صورت خود جوش توسط بومیان منطقه انجام می شود.

وی خاطرنشان کرد: طی سال های اخیر با رونق رشته والیبال توجه سیستان نشینان نیز به این رشته زیاد شده است، بر این اساس تصمیم بر این شد در روستاهایی که برای ایجاد زمین والیبال 400 متر مربع زمین اهدا کنند کلیه لوازم مورد نیاز در اختیار مردم آن قرار گیرد تا جوانان منطقه در اوقات فراغت خود به این رشته بپردازند اما در کنار این امر توسعه ورزش روستایی نیاز به وجود خانه روستایی دارد که در سه روستای سیستان خانه ایجاد شده است و دو روستای دیگر در نوبت قرار دارند و در صورت احداث نزدیک به شش میلیون تومان اعتبار به هر خانه اختصاص پیدا می کند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: