• چهارشنبه ۱۳ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۵۲
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 9610-687-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

مشاور دبیر کل مجمع تقریب مذاهب:

امت اسلام باید حول قرآن و عترت رسول الله به تقویت مشترکات و تحکیم همدلی بپردازند

مشاور دبیر کل مجمع تقریب مذاهب در آیین افتتاحیه دومین کنگره بین المللی شعر پیامبر مهربانی(ص) در زاهدان به سیره نبوی و اهل بیت (ع) درباره وحدت امت اسلام اشاره کرد و گفت: پیامبر خاتم و اهل بیت مکرم ایشان و اصحاب رسول خدا طلایه داران وحدت بوده و امروز امت اسلام اعم از شیعه و سنی باید حول قرآن و عترت رسول الله به تقویت مشترکات و تحکیم همدلی بپردازند.

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان، حجت الاسلام سید عبدالله حسینی از طرف دبیر کل مجمع تقریب مذاهب از برگزار کنندگان این برنامه برای فراهم کردن این فرصت قدردانی کرد و افزود: وحدت برای ما مسلمانان مساله ای استراتژیک نیست، بلکه مساله ای است که در خون ما وجود دارد، بنابراین چه در هنگامی که دشمن داشته باشیم و چه هنگامی که دشمن نداشته باشیم باید اتحاد در بین ما وجود داشته باشد.

وی بیان کرد: ملت ایران برای حمایت از برادران و خواهران اهل سنت در فلسطین 38 سال رنج و سختی را تحمل کرده اند .

حسینی افزود: این رویکرد نشان از توجه جمهوری اسلامی ایران به برادران اهل سنت همانند برادران شیعه دارد .

وی خاطرنشان کرد: در قرآن کریم آیه ای است که نه تنها مسلمانان بلکه پیروان سایر ادیان الهی را به وحدت فرا می خواند .

مشاور دبیر کل مجمع تقریب مذاهب گفت: وقتی می توانیم میان پیروان ادیان الهی تقریب مذاهب داشته باشیم نباید از قرآن کریم به عنوان دعوت کننده مردم به وحدت غافل شویم .

حسینی با انتقاد از مسلمان کشی توسط برخی حکام کشورهای اسلامی در منطقه اظهار داشت: این نقشه شوم دشمنان است که مسلمانان را به جان هم بیندازند و هرگونه حرکت در این زمینه همصدایی با دشمن است و باید جلوی این کار گرفته شود.

حجت الاسلام حسینی افزود: دلیل اینکه خدواند فرمودند به ریسمان الهی به جای زنجیر چنگ بزنید این است که زنجیر با جدایی یک حلقه از بین می رود اما ریسمان به سادگی قابل نابودی نیست و تا آخرین لحظه همه را کنار هم نگه می دارد .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: