• پنجشنبه ۱۴ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۰۹:۵۴
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 9610-887-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

فرمانده سپاه سلمان استان خبر داد:

انتشار 58 عنوان کتاب با موضوع شهدا و ایثار و شهادت در سیستان و بلوچستان

فرمانده سپاه سلمان سیستان و بلوچستان با اشاره به اینکه تا کنون ۳۸ یادواره شهید شهرستانی در استان برگزار شده است، تصریح کرد: همچنین انتشار ۵۸ عنوان کتاب نیز با موضوع شهدا و ایثار و شهادت در دستور کار قرار دارد که تا کنون کارچاپ ۳۰ عنوان کتاب به پایان رسیده است.

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان، سردار معروفی در مراسم یادواره شهدای استان افزود: برگزاری یادواره‌های شهدای شهرستانی ازیک ماه قبل در استان آغاز شده است و این یادواره‌ها مقدمه‌ای برای برگزاری کنگره ملی شهدای استان است که در سال جاری در استان برگزار می‌گردد .

سردار حسین معروفی با اشاره به اینکه این کنگره در نوع خود بزرگترین اقدام فرهنگی استان محسوب می‌شود. افزود: برای برگزاری کنگره ملی شهدا از دو سال قبل برنامه ریزی شده است و در راستای هر چه بهتر برگزار شدن این حرکت فرهنگی ۱۸ کمیته در بخش‌هایی نظیر روابط عمومی و رسانه، پشتیبانی نظارت و بازرسی، فرهنگی و هنری و ایثارگران تشکیل شده است .

وی ادامه داد: تولید کلیپ شهیدمیرحسینی در ۴ قسمت و پخش آن از شبکه استانی یکی دیگراز کار‌های فاخر این کنگره ملی است .

فرمانده سپاه سلمان با اشاره به اینکه همه ملت ایران و مسئولان به شهدا مدیون هستند گفت:  2056شهید استان همپای دیگر رزمندگان اقصی نقاط کشور در جنگ تحمیلی آسایش و امنیت را به ما هدیه دادند .

سردار معروفی افزود: سبیل اخلاقی شهید اهل سنت و نوجوانی به نام مهدی هاشمی کوچکترین شهدای استان در جنگ تحمیلی بودند که علی رغم سن کم شان در راه حفظ این آب و خاک تلاش کرده اند .

وی تصریح کرد: کشورمان در دنیا جایگاه ویژه‌ای دارد و این دستاورد‌ها به واسطه خون شهیدان به ثمر نشسته است .

فرمانده سپاه سلمان استان گفت: همانطور که شهدا با خلوص نیت جان خود را فدا کردند و برای این ملت آبرو و عزت را خریدند ما نیز وظیفه داریم راه شهدا را ادامه دهیم و از آن‌ها الگو بگیریم .

سردار معروفی افزود: باید شهدا به مردم معرفی شوند، زیرا آنان برای دفاع از اسلام و تمامیت ارضی جنگیده اند .

وی تصریح کرد: اگر امروز ۹۰ درصد وصیت نامه شهدا شبیه هم است به این دلیل که از رهبر زمان خود اطاعت محض داشته اند، و هدفی واحد که همان پیروزی انقلاب است، را برای خود طراحی کرده بودند .

وی ادامه داد: شهدا پشتیبان ولایت فقیه بودند تابه مملکت آسیببی نرسد و این مهم را به زیبایی در هشت سال دفاع مقدس به نمایش گذاشتند .

وی با اشاره به اینکه باید از مکتب حضرت عباس (ع) بصیرت و معرفت آموخت، گفت: ایمان، وحدت و رهبری سه مولفه در دفاع مقدس بود که پیروزی ما را در مقابل دشمنان رقم زد .

وی بیان کرد: در این برهه تمامی اقوام و مذاهب در یک صف قرار گرفتند و از میهن اسلامی دفاع کردندتا این انقلاب به رهبری امام راحل به پیروزی برسد .

وی خاطرنشان کرد: ملت ایران با پیر وی از ولایت و مدیریت معنوی  حضرت آیت الله خامنه‌ای همه توطئه‌ها را خنثی می‌کند و در حال حاضر نیز مدیریت و رهبری ایشان است که دشمنان را نا امید کرده است .

فرمانده سپاه سلمان گفت: دشمن امروز از طریق ماهوار و شبکه‌های مجازی در خانه‌های ما آمده است و با جنگ نرم برای رسیدن به اهدافش تلاش می‌کند .

سردار معروفی افزود:همچنین تفرقه بین اقوام مختلف یکی دیگر ازتوطئه‌های دشمن است که خوشبختانه علی رغم تلاش‌های فراوان دشمنان  تا کنون جواب نداده است .

وی تصریح کرد: استان سیستان و بلوچستان نماد وحدت حقیقی در کشور است و دشمن نمی‌تواند خدشه‌ای به این وحدت وارد کند .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: