• یکشنبه ۱۷ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۰۷:۲۰
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9610-3984-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

رونق پرورش ماهی در سیستان و بلوچستان

مدیر کل شیلات سیستان و بلوچستان (آبهای داخلی) گفت: پرورش ماهیان گرمابی و سردابی در شمال و مرکز استان رونق چشمگیری داشته است.

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان، سیستانی در کارگروه شیلات شمال استان افزود: با بهره گیری از تفاوتهای دمایی در فصول سرد و گرم سال که امکان پرورش ماهی سردآبی را در نیمه دوم سال در ناحیه مرکزی و شمالی استان شامل شهرستانهای خاش، زاهدان، زابل، زهک ،هیرمند، هامون و نیمروز فراهم می نماید، در سال جاری نیز پرورش این گونه ارزشمند ،سریع الرشد و بازار پسند در سطح استخرهای پرورش استان در حال انجام است .

سیستانی بیان کرد: با بهره گیری از تداوم فعالیت سیستم مداربسته تودک شهرستان خاش بعنوان منبع عمده تامین کننده بچه ماهی سردآبی مورد نیاز،تا کنون ذخیره سازی بچه ماهی قزل آلا در بین بیش از50 بهره بردار انجام شده است که همچنان نیز ادامه دارد.

وی ابراز امیدواری کرد که با اجرای سیستم های مکانیزه به خصوص تجهیز استخرها به هواده شاهد افزایش قابل ملاحظه تولید در واحد سطح قزل آلا در سطح استان باشیم که می تواند زمینه رونق قابل ملاحظه پرورش ماهی سردآبی را در سال های آینده فراهم کند.

وی همچنین گفت: با آغاز دوره پرورش ماهی قزل آلا تا کنون حدود 40 هزار قطعه بچه ماهی قزل در 15 باب استخر بتونی پرورش ماهی شهرستان زهک رها سازی شده است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: