• شنبه ۱۶ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۴۲
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9610-4084-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

ایجاد اشتغال برای ۲ هزار مددجوی روستایی و عشایری سیستان و بلوچستان

قائم مقام کمیته امداد استان سیستان و بلوچستان گفت: طی ۹ ماهه نخست سال جاری دوهزار و ۳۰۰ فرصت شغلی در زمینه های کشاورزی، دام‌پروری، صنایع دستی و خدمات برای مددجویان مناطق روستایی و عشایری این استان ایجاد شده است .

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان، وحید نجفی افزود: کمیته امداد استان سیستان و بلوچستان در ۹ ماهه نخست سال جاری از محل تسهیلات امدادی و بانکی هزار و ۷۹۳ طرح اشتغال‌زایی در مناطق روستایی و عشایری این استان در زمینه های کشاورزی، دام‌پروری، صنایع دستی و خدمات اجرا کرده است .

وی با اشاره به اینکه در این مدت بیش از ۲۲ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان به طرح‌های اشتغال‌زایی جامعه هدف پرداخت شد، افزود: با اجرای این طرح‌ها زمینه اشتغال دوهزار و ۳۰۰ نفر از مددجویان و اقشار نیازمند در مناطق روستایی و عشایری فراهم شده است .

قائم مقام کمیته امداد استان سیستان و بلوچستان ادامه داد: سهم بخش روستایی از کل اعتبار جذب شده ۶۷ درصد بوده که بیانگر توجه ویژه این نهاد به مناطق روستایی است .

نجفی با بیان اینکه در بخش مشاغل خانگی از چهار میلیون تومان تا سقف ۴۵ میلیون تومان وام قرض الحسنه پرداخت می‌شود، یادآور شد: در همین مدت دو هزار و ۸۴۰ طرح اشتغال در زمینه‌های مختلف شامل دامداری، آبزیان، کشاورزی، باغداری، صنفی و خدمات با اعتباری بالغ بر ۳۴ میلیارد تومان ایجاد شد که کمک قابل توجهی نیز در استقلال اقتصادی خانوارهای تحت حمایت است .

وی گفت: اکنون بهترین راهکار برای توسعه اشتغال شناسایی محصولات قابل تولید توسط خانوارهای مددجو، دریافت سفارش از بازار ، شناسایی بازارهای خرید محصولات قابل تولید و فراهم سازی زمینه تولید محصولات قابل فروش در خانوارهای تحت حمایت از طریق مهارت آموزی و تامین نهاده های تولید است .

قائم مقام کمیته امداد استان سیستان و بلوچستان  با اشاره به اینکه فرصت های شغلی ایجاد شده در بیش از ۲۰۰ رشته شغلی و در ۶ سرفصل مهم مانند کشاورزی، دام‌پروری،؛ شیلات و خدمات است ، افزود: هدایت اعتبارات در بخش اشتغال و آموزش‌های حرفه آموزی به سمت وسوی مناطق کم برخوردار اولویت اصلی این نهاد است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: