• دوشنبه ۱۸ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۰۷:۴۹
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9610-6314-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان بیان کرد:

افزایش حیوان گزیدگی در سیستان و بلوچستان

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان گفت: حیوان گزیدگی در حوزه دانشگاه علوم پزشکی زاهدان نسبت به سال گذشته 28 درصد افزایش داشته و از هزار و 100 به هزار و 400 مورد رسیده است و در خاش 38 درصد افزایش داشته است.

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان، دکتر سید مهدی طباطبایی در شورای سلامت استان افزود: اگر پس از حیوان گزیدگی اقدام به موقع انجام شود می توان از مرگ افراد جلوگیری کرد.

وی بیان کرد: این بیماری در حال گسترش به شهر است، 40 نفر شتر تلف و 18 مورد حیوان گزیدگی گزارش شده است.

طباطبایی گفت: امسال شش مورد هاری در سگ های ولگرد و 16 نفر شتر در خاش نشان دهنده این است که کانون های ویروس وجود دارد.

معاون دانشگاه علوم پزشکی زاهدان خاطرنشان کرد: در سال 95 در حوزه زابل هزار و 314 مورد شناسایی شد که در 9 ماه امسال به 3 هزار و 40 مورد رسید و افزایش سه برابری را در 9 ماه نسبت به کل سال گذشته نشان می دهد. در حوزه ایرانشهر از 617 مورد در سال گذشته به 728 مورد رسیده است.

وی تصریح کرد: در شمال استان هشت مورد تلفات انسانی که چهار مورد ایرانی و چهار مورد غیر ایرانی بودند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان نیز در این جلسه گفت: هاری باید در استان کاهش پیدا می کرد، اما امسال طی دو ماه گذشته در شهرهای جنوبی استان با موارد جدید هاری مواجه بودیم.

دکتر میری افزود: تامین آب آشامیدنی سالم یکی از مشکلات استان به شمار می رود که در جنوب استان بیشتر احساس می شود و رفع آن نیاز به همکاری بین بخشی دارد.

رییس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در خصوص مصرف گوشت شتر نیز گفت: هرگونه گوشت قرمز با تایید اداره کل دامپزشکی استان مشکلی نداشته و قابل مصرف است .

وی بیان کرد: سلامت یک مقوله فردی، اجتماعی و حاکمیتی است که اگر از بعد حاکمیتی به موضوع سلامت بپردازیم وظایف زیادی برعهده بهداشت و درمان است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: