• دوشنبه ۱۸ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۰۸:۵۲
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 9610-1087-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

دانشگاه سیستان و بلوچستان هفتمین جشنواره ملی فیلم دانشجویی را برگزار می‌کند

دانشگاه سیستان و بلوچستان با همکاری اداره کل فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و ستاد مبارزه با مواد مخدر، هفتمین جشنواره ملی فیلم دانشجویی را در دو بخش فیلم و فیلمنامهبا هدف نمایش آثار دانشجویی با موضوع “آزاد” و “پیشگیری از اعتیاد” در اسفند ماه ۹۶ در شهر زاهدان برگزار میکند.

به گزارش ایسنا- مهلت ثبت اثر در هفتمین جشنواره ملی فیلمدانشجویی کشور تا 25 دی تمدید شد و علاقه‌مندان می‌توانند آثار خود را در بخش فیلمهای کوتاه ، داستانی ، مستند کوتاه و بلند و فیلمنامه به دبیرخانه این رویداد ارسال کنند .

همچنین بخش انیمیشن نیز به این جشنواره افزوده شده و علاقه‌مندان می‌توانند آثار خود را با موضوع آسیبهای اجتماعی با تاکید بر پیشگیری از اعتیاد به دبیرخانه این جشنواره ارسال کنند .

به برگزیدگان بخش انیمیشن در بخش بهترین فیلم تندیس جشنواره و دیپلم افتخار به همراه 15 میلیون ریال جایزه نقدی، به بهترین کارگردانی تندیس جشنواره و دیپلم افتخار به همراه 12 میلیون ریال جایزه نقدی و به بهترین دستاورد فنی و هنری تندیس جشنواره و دیپلم افتخار به همراه ۱۰   میلیون ریال جایزه نقدی اهدا می‌شود .

جشنواره ملی فیلم دانشجویی، تلاشِ کوچکی است برای جمع آوری ایدههای هنرمندانه دانشجویان جوان ایرانی و ارتقاء سطح بینش و آگاهی و افزایش امید به آیندهای بهتر .

دانشجویان به دلیل حضور در بطن اجتماع و داشتن نگاهی هنری آمیخته با رویکرد منتقدانه و دغدغهمند میتوانند در زمینه تولیدات هنری سهم ارزندهای داشته باشند .

آخرین مهلت ارسال فیلم و فیلمنامه ۳۰ دی ماه اعلام شده است و اطلاع رسانی آثار پذیرفته شده در بخش فیلم، فیلمنامه نیمه دوم بهمن اعلام میشود .

همچنین این رویداد فرهنگی از 7 تا 10 اسفند برگزار خواهد شد .

مدت زمان آثار در بخش فیلم  به طور کلی شامل سه بخش میباشد که عبارتند از :

بخش کوتاه داستانی :از ۱ تا ۳۰ دقیقه

بخش مستند (کوتاه) از ۱۰ تا ۳۰ دقیقه

بخش مستند  (بلند) بیشتر از ۳۰ دقیقه

این جشنواره در سطح ملی برنامه ریزی شده و کلیه دانشجویان دانشگاههای دولتی و غیر دولتی می‌توانند در این جشنواره  شرکت کنند .

همچنین آثار تولید شده از سال ۱۳۹۲ که در دوره گذشته جشنواره به نمایش در نیامده می‌توانند متقاضی شرکت در این دوره از جشنواره باشند و محدودیتی در تعداد آثار ارسالی برای دانشجویان وجود ندارد .

متقاضیان شرکت در جشنواره باید با مراجعه به پرتال جشنواره به آدرس http://stufilmfestival.ir نسبت به ثبت فرم تقاضا اقدام کرده و تا تاریخ اعلام شده نسخه بازبینی را به دبیرخانه تحویل دهند .

علاقه‌مندان برای آگاهی از جوایز هر بخش و مجموعه کامل قوانین حضور در این رویداد به ادرس   http://stufilmfestival.ir /آیین-نامه/  مراجعه کنند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: