• سه شنبه ۱۹ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۰۷:۵۰
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9610-4584-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

معاون استاندار بیان کرد؛

از 36 شهر سیستان و بلوچستان فقط به دو شهر گاز رسیده است

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار سیستان و بلوچستان گفت: از 36 شهر استان فقط دو شهر گازرسانی شده است و مخزن سوخت در استان وجود ندارد و گاز از استان های دیگر تأمین می شود.

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان، سکینه اشرفی در جلسه ستاد سوخت استان با محوریت تامین سوخت چاه های کشاورزی افزود: این که 120 چاه جدید برای تعیین تکلیف در حوزه ایرانشهر اضافه شده است نشان می دهد که دلیل آن ناهماهنگی و نبود ارتباط است. سازمان جهادکشاورزی باید در این زمینه جواب‌گو باشد چون حقی ایجاد و حقی هم از برخی دیگر از مردم سلب شده است.

معاون استاندار در ادامه بیان کرد: نباید تنش آبی مجدد در استان ایجاد کرد. تنش سوخت هم کمتر از آب نیست و در تصمیم گیری ها تنش آب و سوخت در استان مد نظر قرار گیرد.

اشرفی در ادامه با اشاره به اینکه در این استان مجموعه ای از دستگاه ها باید کاری را انجام دهند، یک دستگاه که اهمال کاری کند یا به سهو کاری را انجام ندهد همه دستگاه ها مورد مواخذه قرار می گیرند اظهار کرد: ما باید مطالبات حقیقی مردم را از مطالباتی که به حق نیست جدا کنیم، در این زمینه اگر ایرانشهر و چابهار زیربار قانون نروند برای 17 شهرستان دیگر هم اراده قانونی وجود نخواهد داشت اگر عدالت را بخواهیم رعایت کنیم باید در همه شهرستان ها اجرا شود.

معاون استاندار خاطرنشان کرد: مصوبات دستگاه ها و کارگروه های شهرستانی تا زمانی که مصوبات استانی گذرانده شود لازم الاجرا نیست، مصوبات شورای تأمین شهرستان ها هم با اسناد بالادستی باید بررسی شود.

اشرفی همچنین درباره مشکلات چاه های آب کشاورزی نیز افزود: این جلسه برای تأمین سوخت چاه های غیر مجاز که مطالبه مردمی داشت برگزار شد. طبق مصوبات مختلف به ویژه در کارگروه صیانت از آب مقرر شد کمیسیون تشکیل شود و با توجه به بحران آبی کشور و سیستان و بلوچستان که دچار چالش آبی است برای بستن چاه های کشاورزی اقدام شود.

وی تصریح کرد: قرار نیست برای تمهید منافع عده کمی که به صورت غیرقانونی ورود کرده اند بر منافع کشاورزانی که سال ها کشاورزی کردند ارجحیت داد.

معاون استاندار گفت: با توجه به این که قضاوت در این باره با دادگستری استان و شهرستان است قاضی رأی بر غیر مجاز بودن چاه ها را صادر کرده است و چون کشاورزان در فصل کشت هستند با نظر فرمانداران این مطالبه از استان صورت گرفت تا ما بتوانیم فرصت مجدد برای کشاورزان قائل شویم.

اشرفی بیان کرد: مقرر شد حکم قاضی برای کشاورزان اعلام شود تا اگر حقی ضایع شده است به دادگاه های تجدید نظر برود و حکم دادگاه تجدید نظر قابل اجرا باشد. مشکل اصلی تأمین آب شرب روستایی و شهری به عنوان اولویت اول است که همه باید این اقدام را انجام دهیم.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: