• سه شنبه ۱۹ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۰۹:۴۰
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9610-6614-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

کشف لاشه پرنده شکاری دارای سیستم ردیاب ماهوره ای در سیستان و بلوچستان

مدیرکل حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان گفت: یگان حفاظت محیط زیست شهرستان سراوان موفق شد یک بهله پرنده شکاری که مجهز به سیستم ردیاب ماهواره ای بود را در مناطق حوزه شهرستان شناسایی و کشف کند .

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان، به نقل از محیط زیست، پورملائی بیان کرد: بر اساس پیگیری های صورت گرفته از سوی سازمان حفاظت محیط زیست کشور در خصوص پیگیری یک بهله پرنده شکاری از نوع گونه عقاب صحرایی که به سیستم ردیاب ماهواره ای نیز مجهز شده، و در حوزه استان سیستان و بلوچستان و نزدیک شهرستان سراوان قابل مشاهده است، پیگیری ها و مراقبت های شبانه روزی یگان حفاظت برای شناسایی و کشف پرنده مورد نظر شروع گردید .

مدیرکل حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان اشاره کرد: با توجه به سیگنالهای دریافتی و وسعت بسیار زیاد مناطق و همچنین وجود پستی و بلندی های فراوان در مناطق کوهستانی و پس از سه شبانه روز گشت و کنترل و دیده بانی، بالاخره لاشه پرنده علامت گذاری شده توسط یگان حفاظت محیط زیست شهرستان سراوان کشف و ضبط گردید .

پورملائی خاطر نشان کرد: پس از کشف لاشه پرنده شکاری مجهز به سیستم ردیاب ماهواره ای، یگان حفاظت اقدام به جمع آوری بقایای لاشه و ارسال به سازمان حفاظت محیط زیست کشور بمنظور مطالعه و بررسی کرد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: