• چهارشنبه ۲۰ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۰۰:۱۴
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 9610-1085-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

استاندار عنوان کرد:

تقویت ارتباطات با کشورهای همسایه یکی از برنامه های اصلی سیستان و بلوچستان

استاندار سیستان و بلوچستان گفت: تقویت ارتباطات با کشورهای همسایه یکی از برنامه های اصلی سیستان و بلوچستان است .

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان، سید دانیال محبی استاندار سیستان و بلوچستان در در دیدار با فرمانده مرزبانی پاکستان در زاهدان افزود: توسعه اقتصادی، اجتماعی و تأمین امنیت از ویژگی های همجواری دو کشورایران و پاکستان است که باید از ظرفیت مرز برای تحقق این اهداف استفاده کرد .

محبی با تاکید بر اینکه تقویت روابط با کشورهای همسایه از اولویت های سیستان و بلوچستان است، افزود: در تلاش هستیم با برقراری خطوط پروازی بین شهرهای استان و پاکستان و افزایش مراودات سیاسی، فرهنگی و اقتصادی، این روابط را توسعه دهیم .

استاندار گفت: مشترکات فراوان دینی، فرهنگی و اجتماعی میان ایران و پاکستان به عنوان 2 کشور دوست و برادر وجود دارد که باید از این ظرفیت ها برای پیشبرد اهداف استفاده کرد .

محبی با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران برای مبارزه با تروریسم و باندهای شرارت و قاچاق مواد مخدر اقدامات زیادی در مرز انجام داده و شهدای زیادی را در این راه تقدیم کرده است بر تبادل اطلاعات و پایبندی به مقررات بین المللی برای ایجاد امنیت پایدار در مرز و منطقه تاکید کرد .

وی با اشاره به اهمیت حفظ وحدت و انسجام میان کشورهای اسلامی تصریح کرد: برخی شخصیت های پاکستانی مانند اقبال لاهوری تلاش های زیادی برای اتحاد و انسجام میان مسلمانان انجام داده اند .

وی افزود: در پایتخت ایران هم خیابان ها و بزرگراه های زیادی وجود دارد که به نام بزرگان کشور پاکستان از جمله محمدعلی جناح و اقبال لاهوری نامگذاری شده است که این نشان از پیوند عمیق دینی و فرهنگی میان این 2 کشور دارد .

وی تصریح کرد: مهمترین و بهترین پیوند برای 2 کشور اسلامی نزدیک کردن بیش از پیش قلوب مسلمانان است که ترفندها و دسیسه های دشمنان را برای ایجاد جدایی و نفاق نقش بر آب می کند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: