• چهارشنبه ۲۰ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۰:۴۱
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9610-6814-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

معاون عمرانی استاندار بیان کرد؛

سیستان و بلوچستان،استان معین منطقه 6 تهران در زمان زلزله

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار سیستان و بلوچستان از انتخاب ابن استان به عنوان معین منطقه 6 تهران در زمان زلزله خبر داد.

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان، باقر کرد در جلسه شورای مدیریت بحران استان افزود: لازم است افراد هدایت کننده این تیم ضمن آشنایی قبلی با نقشه و موقعیت مکانی با شهردار و مسئولین منطقه 6 تهران نشست هایی داشته باشند و اطلاعاتی از نقاط حساس این منطقه به دست آورند.

وی در بخش دیگر سخنانش به مبحث تاب آوری شریانهای حیاتی در مواقع بحران پرداخت و بیان کرد: یکی از شریانهای اساسی حیاتی که باید در هنگام بروز حوادث احتمالی تاب آور شود، مسکن است .

معاون استاندار با اشاره به اینکه در زلزله  اخیر مناطق غربی کشور متاسفانه بیشترین خسارات حیاتی ، مسکن بود؛ گفت: برنامه تاب آوری مساکن استان با همکاری اعضای ستاد مدیریت بحران، سازمان نظام مهندسی ، بنیاد مسکن ، NGO ها و کمیته امداد حضرت امام (ره) با هدف بررسی تاب‌آوری منازل مسکونی شهروندان عملیاتی و اجرایی خواهد شد.

وی تصریح کرد: مهم ترین موضوع برای امداد رسانی در تهران، مسیریابی و تردد است، این شهر به دلیل دارا بودن ساختمان های عظیم، شرایط استثنایی برای خدمات رسانی و پشتیبانی دارد و خدمات رسانی در شرایط بحرانی احتمالی کار دشواری است بنابراین آمادگی و هماهنگی بیشتری را می طلبد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: