• چهارشنبه ۲۰ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۶:۰۰
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9610-5184-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

مدیرکل مسکن روستایی بنیاد مسکن:

39 درصد سکونتگاه‌های روستایی کشور مقاوم سازی شده اند

مدیرکل مسکن روستایی بنیاد مسکن کشور گفت: در حال حاضر با اعتباراتی که به بخش مسکن روستایی اختصاص یافته میزان مقاوم سازی سکونتگاه‌های روستایی 7 درصد در سال 84 به 39 درصد در سال 95 رسیده است.

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان، حمیدرضا سهرابی در جلسه تامین مسکن استان با موضوع نوسازی و بهسازی مسکن روستایی افزود: در کشور صنعت ساختمان با حدود 160 صنعت وابسته می باشد و به عنوان یک محرک توسعه تولید و اشتغال می باشد که رونق آن بطور کامل وابسته به داخل کشور است.

وی بیان کرد: از دیدگاه اقتصاد ملی، مسکن پویاترین بخش اقتصادی بوده و تشویق کننده رشد تولید و اشتغال در کشور است و 12 درصد اشتغال کشور را به خود اختصاص داده است.

سهرابی با تشریح وضعیت مقاوم سازی و تاب آوری سکونت گاه‌های روستایی در برابر سوانح طبیعی؛ گفت: این موضوع در راستای تحقق سیاست‌های اقتصاد مقاومتی، علاوه بر حفظ سرمایه‌های ملی و کاهش بار مالی دولت پس از بروز حوادث، تامین امنیت جانی و مالی روستاییان و کمک به توسعه و اشتغال مناطق دور افتاده و محروم، موجب ارتقاء کیفیت زندگی و تمایل به ماندگاری در روستاها می گردد که می تواند زمینه تامین امنیت غذایی کشور و خودکفایی  را فراهم سازد .

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار سیستان و بلوچستان نیز در این جلسه بیان کرد: 52 درصد جمعیت استان را روستاییان تشکیل می دهند و به نسبت کشوری بالاترین نرخ جمعیت روستا به شهر را دارا می باشیم و این مهم توجه ویژه ای می طلبد تا در روند اقدامات و ارائه خدمات تسهیل گری صورت پذیرد .

باقر کرد خطاب به بانکها اظهار داشت: تسهیل کردن وام مسکن روستاییان و برداشتن سدی با عنوان ضمانت و سند های سنگین که از عهده یک روستایی بر نخواهد آمد خدمتی بزرگ محسوب می شود و از پیدایش حاشیه نشینی در شهرها جلوگیری می‌کند .

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار سیستان و بلوچستان با بیان اینکه تمامی نامه ها و مصوبات همه یک هدف را دنبال می کنند از مسوولان خواست واقعی تر به این موضوع تامل کنند .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: