• یکشنبه ۲۴ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۰۸:۴۷
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9610-6084-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

در 9 ماهه امسال انجام شده است؛

صادرات بیش از 185 میلیون دلاری کالا از سیستان و بلوچستان به پاکستان

سرپرست معاونت امور بازرگانی سازمان صنعت و معدن و تجارت سیستان و بلوچستان گفت: در 9ماهه امسال 185 میلیون و 867 هزار دلار صادرات کالا از استان به کشور پاکستان صورت گرفته است.

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان، کیخا در شورای توسعه صنعت و معدن استان افزود: این میزان در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته 4درصد افزایش داشته است.

وی بیان کرد: عمده کالاهای صادراتی از بازارچه ها و گمرکات مرزی استان مصالح ساختمانی،خرما، گاز، گوگرد، کاشی و سرامیک بوده است.

کیخا همچنین گفت: طی هشت ماهه سالجاری کل صادرات از گمرگات و بازارچه های مرزی استان به وزن یک میلیون و 121 هزار و 498 تن به ارزش 252 میلیون و 112 هزار و 763 دلار می باشد .

وی ادامه داد: میزان صادرات در بازه زمانی 8 ماهه امسال در مقایسه با مدت مشابه سال قبل از لحاظ وزن2درصد افزایش داشته است .

سرپرست معاونت امور بازرگانی سازمان صنعت و معدن و تجارت استان ادامه داد: مصالح ساختمانی (سیمان)، گاز،خرما،تخم گشنیز، سیب درختی و محصولات شیمیایی و صنعتی از جمله اقلامی می باشند که طی این مدت به کشورهای پاکستان، افغانستان، ترکیه، کویت، امارات و سایر کشورها صادر شده است .

وی اظهار کرد: حدود 55 درصد صادرات استان از طریق گمرکات و 45 درصد از بازارچه های مرزی استان صورت گرفته است .

کیخا تصریح کرد: صنعت، معدن و تجارت زمینه ساز توسعه و پیشرفت سیستان و بلوچستان و جنوب شرق کشور و متحول کننده اقتصاد این منطقه است.

وی افزود: اکنون فعالیت های تجاری شامل صادرات و واردات و ترانزیت کالا و صنعت و معدن در رده نخست این استان قرار دارد و به معنای دیگر مسیر توسعه و پیشرفت سیستان و بلوچستان تجارت و بازرگانی و صنعت و معدن است.

کیخا گفت: تجارت و بازرگانی در صورت بهره گیری مطلوب و شایسته از موقعیت مرزی نه تنها می تواند موجب افزایش چشمگیر اشتغال شود بلکه در زمینه تامین اقلام مورد نیاز و اساسی مردم و همچنین تنظیم بازارهای داخلی نقش بسیار مهمی را ایفا می کند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: