• یکشنبه ۲۴ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۰:۱۹
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 9610-986-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای سیستان و بلوچستان عنوان کرد؛

ارائه بیش از 200 هزار نفر ساعت آموزشهای مهارتی به زندانیان در استان

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ایسیستان و بلوچستان از ارائه 232هزار و 407نفرساعت آموزشهای مهارتی به زندانیان استان در 9ماهه سالجاری خبر داد .

محمد جهانتیغی در گفت وگو با ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان، ضمن تاکید بر لزوم توان افزایی مهارتی زندانیان در زمینه مهارتهای شغلی گفت: در راستای مهارت آموزی، ارتقاء فرهنگ کار ، توسعه مشاغل پایدار و حفظ کرامت و منزلت اجتماعی زندانیان و خانواده های آنان 232هزار و 407نفر –ساعت آموزشهای مهارتی فنی و حرفه ای  معادل یک هزار و62نفردوره مهارتی به زندانیان در سراسر استان ارائه شده است که از این تعداد 118تن از آنها زن و 994تن مرد بوده اند .

وی تصریح کرد: رشته های آموزش داده شده در زندان در راستای مهارت افزایی و ایجاد کسب و کاربوده و   شامل قالیباف تابلویی، کشت گلخانه های خاکی، کاربر رایانه، خیاط لباسهای بلوچی، تعمیرکار کولر های خانگی ، انجام سرویس و نگهداری خودرو ،دریل کار و اره کار و تعمیرکار آبگرمکن های دیواری است .

جهانتیغی خاطرنشان کرد: تمامی رشته‌های آموزشی فنی و مهارتی در زندان‌ها بر اساس سرفصل‌ها و استانداردهای سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای با اولویت آموزش‌های عملی و توسط مربیان اعزامی از اداره کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان اجرا می شود .

وی اذعان کرد: نیروی متخصص و ماهر در پیشرفت کشور تأثیرگذار است و در مسیر توسعه، نیروی انسانی ماهر و متخصص یکی از مهم ترین و کارآمدترین ابزارها محسوب می شود درهمین راستافراگیری آموزش‌های مهارتی وایجاد اشتغال برای زندانیان در بازگشت مؤثر آنان به جامعه بسیار اهمیت دارد .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: