• سه شنبه ۲۶ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۰۸:۰۳
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 9610-1086-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

معاون آموزشی دانشگاه دریانوردی و علوم دریایی چابهار بیان کرد:

اشتغال 4000 نفر از فارغ‌التحصیلان دانشگاه دریانوردی چابهار در بدنه دریایی کشور

معاون آموزشی دانشگاه دریانوردی و علوم دریایی چابهار گفت: دانشگاه دریانوردی و علوم دریایی چابهار با اشتغال بیش از 4000 نفر از فارغ‌التحصیلان خود در بدنه دریایی کشور نیاز ایران به متخصصین دریایی را تأمین کرده‌ است.

دکتر سید جعفر سجادی پارسا در گفت‌وگو با ایسنا منطقه سیستان و بلوچستان اظهار کرد: دانشگاه دریانوردی و علوم دریایی چابهار به‌عنوان تخصصی‌ترین دانشگاه کشور در سال 1355 جهت تربیت نیروی‌های متخصص دریایی ناوگان شرکت‌های کشتیرانی ایران به کمک یکی از دانشگاه‌های انگلیس در جنوب شرق ایران و بندر فوق راهبری چابهار تشکیل شد.

وی افزود: رشته‌های تخصصی موتور و عرشه که در دانشگاه دریانوردی چابهار تدریس می‌شود جنبه بین‌المللی دارند دانشگاه به جهت دریایی بودن ملزم به رعایت کنوانسیون STCW سازمان جهانی دریانوردی ( IMO ) است که بر اساس آن تمام دروس به زبان انگلیسی تدریس می‌شود و بازرسانی از سازمان جهانی دریانوردی و سازمان بنادر و دریانوردی ایران به‌صورت ادواری و تصادفی برنامه درسی این دانشگاه‌ها را با استانداردهای جهانی مطابقت می‌دهند.

وی تصریح کرد: فارغ‌التحصیلان این دانشگاه عمده بدنه عملیاتی، آموزشی و مدیریتی دریایی کشور را تشکیل می‌دهند و اکثر کاپیتان‌ها و سرمهندس‌های کشتی‌های ایرانی و بسیاری از مدیران ارشد دریایی کشور از دانشگاه دریانوردی چابهار فارغ‌التحصیل شده‌اند.

معاون آموزشی دانشگاه دریانوردی و علوم دریایی چابهار خاطرنشان کرد: دانشگاه دریانوردی و علوم دریایی چابهار با اشتغال بیش از 4000 نفر از فارغ‌التحصیلان خود در ناوگان کشتیرانی تجاری اقیانوس‌پیمای ایران و ارگان‌های دریایی نیاز کشور به متخصصین دریایی را تأمین کرده است و قابلیت تبدیل‌شدن به قطب علمی دریایی منطقه را نیز دارد.

شایان‌ذکر است دانشگاه دریانوردی چابهار در حال حاضر با 5 دانشکده، 32 رشته تخصصی و بیش از 3600 دانشجو به‌عنوان تخصصی‌ترین دانشگاه کشور در چابهار مشغول به فعالیت است.  


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: