• دوشنبه ۲ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۰۷:۴۷
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 9611-290-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

از امروز در سواحل مکران و دریای عمان اجرا می شود؛

پنجمین رزمایش محمد رسول الله در چابهار

رییس ستاد و معاون هماهنگ کننده ارتش جمهوری اسلامی گفت: رزمایش مشترک محمد رسول الله ارتش از امروز دوشنبه به مدت دو روز در آبها و سواحل جنوب کشور به اجرا درمی‌ آید .

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان، به نقل از مرکز اطلاع رسانی ارتش؛ امیر دریادار سیاری در این رابطه افزود: این رزمایش با حضور نیروهای دریایی، زمینی، پدافندهوایی، و نیروی هوایی ارتش در سواحل مکران و دریای عمان تا مدار  ۱۵ درجه شمالی برگزار می شود .

معاون هماهنگ کننده ارتش جمهوری اسلامی در ادامه گفت: این رزمایش بزرگ با هدف ارتقاء توانمندی ها برای ارزیابی تاکتیکهای آموزش داده شده، قدرت تحرک مشترک، و هماهنگی برای طرحهای نوین و عملیاتی مشترک درهرمقطع زمانی به اجرا درمی آید .

وی با اشاره به اینکه بخشی ازاین رزمایش درآبهای بین المللی به اجرا درمی آید، افزود: پیام این رزمایش صلح و دوستی برای کشورهای منطقه و نشان دادن توان جمهوری اسلامی ایران برای تامین امنیت آبها و خطوط انتقال انرژی درمنطقه است.

سیاری با بیان اینکه بخش هایی از توانمندی های بسیار ارزشمند ارتش در این رزمایش مورد ارزیابی قرار می گیرد، افزود: رزمایش مشترک محمد رسول الله (ص) 5 در ادامه رزمایش های برنامه ریزی شده سالیانه ارتش برگزار می شود چراکه نیروهای تابعه ارتش برابر برنامه سالیانه خود آموزش هایی را به مرحله اجرا در می آورند که برای ارزیابی این آموزش ها و اثرات آن در ارتقای توان رزم، در پایان سال نیاز به برگزاری رزمایش بزرگ و مشترکی در ارزیابی آموزش های سالیانه خود داریم .

وی تصریح کرد: مرحله اجرای آموزش های انفرادی و یگانی و هماهنگی ها، آمادگی ها و برنامه ریزی های لازم برای اجرای این رزمایش مشترک به عمل آمده و ان شاء الله از فردا یک عملیات بسیار منظم و توانمند در منطقه عمومی رزمایش به مرحله اجرا گذاشته خواهد شد .

دریادار سیاری پیام رزمایش محمد رسول الله (ص) 5 را ارتقای توانمندی رزمی ارتش جمهوری اسلامی ایران برای انجام ماموریت های محوله و پیام صلح و دوستی برای کشورهای منطقه ذکر کرد و افزود: جمهوری اسلامی ایران می تواند امنیت کامل آب های تحت حاکمیت خود و فراتر از آن را تامین نماید و هرگونه تردد بویژه انتقال خطوط انرژی را تحت نظر داشته و امنیت پایدار منطقه را به طور کامل حفظ و برقرار سازد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: