• چهارشنبه ۴ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۰۷:۲۹
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 9611-490-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

رونمایی از لوح فشرده اطلاعات بخش مرکزی خاش

با حضور مقامات استانی، فرماندار و مسئولان محلی از لوح فشرده اطلاعات و شناسنامه عمومی و آماری بخش مرکزی خاش رونمایی شد .

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان، آرش جمالزهی مدیرکل امور روستایی استانداری سیستان و بلوچستان با ارائه گزارشی از اقدامات دولت در مناطق روستایی به اهمیت فعالیت در روستاها با هدف امیدبخشی در جامعه پرداخت .

فرماندار شهرستان خاش با اشاره به ظرفیت ها و قابلیت های منطقه در ابعاد مختلف و قدردانی از تلاش های مسئولان در امر خدمت رسانی به مردم گفت: برنامه ریزی منسجم برای ارائه خدمات شایسته به مردم لازمه کار برای رسیدن به موفقیت مدیران و مسئولان است و در این مسیر شوراها و دهیاران می توانند در حل مشکلات موثر عمل کنند .

محمداکبر چاکرزهی افزود: دولت در ابعاد مختلف اقدامات ارزشمندی را انجام داده و همچنان به ارائه خدمات می پردازد لذا تعامل و همدلی اقشار جامعه اعم از مردم، شوراها و دهیاران و غیره با مسئولان به پیشبرد اهداف عالیه خدمت رسانی دولت کمک می کند .

بخشدار مرکزی خاش گفت: لوح فشرده شناسنامه عمومی و آماری بخش مرکزی این شهرستان در راستای تسهیل تدوین آمایش سرزمین برای نخستین بار در کشور تهیه شده است .

مجتبی شجاعی افزود: در قالب این لوح بانک اطلاعات جامع روستایی شامل تمام داده های مرتبط با روستاهای بخش مرکزی خاش اعم از جستجو و  گزارش گیری موقعیت ها و فواصل، جمعیت ها، بانک اطلاعات شوراهای اسلامی و دهیاریها، ویژگیهای اقتصادی و اجتماعی و غیره در سه سطح تدوین آمار و اطلاعات، تجزیه و تحلیل داده ها و سپس تبدیل به نرم افزار تهیه شده است .

شجاعی ادامه داد: از آنجایی که دسترسی به آمار و ارقام و‌ تجزیه و ‌تحلیل و‌ پایش اطلاعات می تواند مبنای درستی برای اتخاذ‌ تصمیمات راهبردی و سنجیده برای هر حوزه باشد تسهیل این دسترسی از جایگاه خاصی در دستگاههای دولتی برخوردار است .

بخشدار مرکزی خاش بیان کرد: این اقدام با تلاش کارکنان بخشداری مرکزی خاش و پشتیبانی و نظارت فرمانداری شهرستان و همکاری دفتر امور روستایی استانداری سیستان و بلوچستان در راستای دولت الکترونیک و تکریم مخاطبان و ایجاد بانک اطلاعاتی جامع بخش مرکزی در مدت 10ماه انجام شده است .

بخشدار مرکزی خاش بیان کرد: از آنجایی که این اقدام برای نخستین بار در سطح بخشهای کشور انجام می شود و مطمئنا در این‌ نسخه نقاط ضعف و کاستی هایی نیز وجود دارد انتظار می رود مخاطبان این نرم افزار، نظرات و پیشنهادات خود را به این بخشداری ارائه دهند تا در نسخه های تکمیلی بعدی اصلاح شود .

وی از مدیران کل دفتر برنامه ریزی و نوسازی و تحول اداری، دفتر بازرسی و رسیدگی به شکایات، دفتر امور روستایی و دهیاریها، دفتر روابط عمومی، فرمانداری شهرستان خاش، کارکنان بخشداری مرکزی و شماری از نخبگان و ادارات و دستگاههایی که در تهیه این کار ارزشمند همکاری کردند تقدیر کرد .

شجاعی گفت: این لوح فشرده که کار فنی آن نیز توسط یک شرکت دانش بنیان بومی استان طراحی فنی شده، امروز از آن رونمایی شد‌ .

کارگاه آموزشی ویژه اعضای شورای اسلامی روستایی خاش نیز با حضور مدیرکل دفترامور روستایی و شوراهای استانداری، طاهری معاونت امور روستایی، فرماندار و معاون امور عمرانی فرمانداری خاش، اخوان مدرس دروه آموزشی، بخشداران تابعه، رئیس شورای شهرستان، رئیس دفتر نماینده و اعضای شوراها و دهیاران در سالن آمفی تئاتر ارشاد اسلامی خاش برگزار شد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: