• شنبه ۷ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۰۷:۲۵
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9611-1884-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

استاندار:

هيچ توجيهي در رابطه با كندي روند اجراي راه آهن چابهار- زاهدان پذیرفته نیست

در نشستي به رياست استاندار، معاونين استاندار و مديران مرتبط با طرح راه آهن چابهار - زاهدان، آخرين وضعيت اجراي اين طرح مورد واكاوي و بررسي دقيق قرار گرفت .

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان؛ با دستور سيد دانيال محبي استاندار، آخرين وضعيت اجراي طرح راه آهن چابهار - زاهدان و مشكلات پيش روي اين طرح با حضور معاونين امور عمراني و امور اقتصادي استاندار، رييس سازمان مديريت و برنامه ريزي استان، مجري طرح و مديران مرتبط با اين پروژه مورد بررسي قرار گرفت و بر تسريع در اجراي آن تاكيد شد .

استاندار با بيان اينكه كلنگ اين طرح در سال ٨٩ به زمين خورده است و تا سه سال هيچگونه پيشرفت فيزيكي نداشته است، إظهار کرد: با توجه به توسعه بندر شهيد بهشتي و اهميت ايجاد و توسعه مسير ترانزيتي محور شرق، اتصال خط ريلي از چابهار به زاهدان و بعد از آن به مرز ميلك و اتصال به سرخس را بسيار مهم و حائز اهميت برشمرد .

سيد دانيال محبي با اشاره به اهميت و نقش اجراي راه آهن چابهار - زاهدان در توسعه محور شرق، بر نظارت و اجراي سريع اين طرح تاكيد كرد و افزود: هيچ توجيهي در رابطه با معطلي و كندي در روند اجراي اين طرح را نمي پذيرم و مديران بايد با همه ي توان خود در اجراي اين طرح تلاش كنند .

وي همچنين آغاز اجراي ٢ قطعه از طرح راه آهن را از خاش به زاهدان را حداكثر تا يك ماه آينده خواستار شد .

معاون هماهنگي امور عمراني استانداري هم در اين نشست طول اين پروژه را ٦١٠ كيلومتر عنوان كرد و گفت: اين طرح از شهرهاي چابهار، نيكشهر، ايرانشهر، خاش و زاهدان عبور ميكند .

باقر كرد گفت: اين طرح به ٨ قطعه تقسيم شده است كه قطعه يك و دو آن از طرف چابهار به طرف ايرانشهر به ترتيب ٨٧ و ٦٠درصد در زيرسازي پيشرفت فيزيكي دارد .

وي افزود: دو قطعه ديگر از ٤ قطعه اين طرح از طرف ايرانشهر به سمت زاهدان ٣٤ و ١١ درصد در زيرسازي پيشرفت فيزيكي دارد .

اشرفي معاون هماهنگي امور اقتصادي و توسعه منابع استانداري هم با بيان اينكه مطالعات اين طرح براي حمل بار تا دو و نيم ميليون تن انجام شده بود، گفت: با پيگيري هاي انجام شده و تقويت زيرسازي راه آهن، ظرفيت تحمل بار اين طرح به هفت و نيم ميليون تن افزايش يافته است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: