• یکشنبه ۸ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۰۷:۳۸
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 9611-686-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

در دهه فجر امسال محقق می‌شود؛

افتتاح ششمین مرکز آموزش تخصصی کوتاه مدت جهاددانشگاهی استان در ایرانشهر

رئیس جهاددانشگاهی سیستان و بلوچستان از راه‌اندازی و افتتاح ششمین مرکز آموزش تخصصی کوتاه مدت جهاددانشگاهی استان در شهرستان ایرانشهر طی ایام الله دهه مباركه  فجر خبر داد .

دکتر منصور تاجري در گفت وگو با ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان افزود: جهاد‌ دانشگاهي با پشتوانه های علمي و عملي و با برخورداري از پيشينه  ٣٦ سال فعاليت و با بهره مندي از ظرفيت‌هاي متنوع و به روز، در سراسر كشور در كناير ساير برنامه ها فعاليت آموزشي دارد و قادر به ارائه خدمات آموزشي به عموم جامعه و تأمين نيازهاي آموزشي دستگاه‌ها و نهادهاي دولتي و غيردولتي در سطح كشور است .

وی ادامه داد: آموزش‌های جهاددانشگاهی با هدف توسعه منابع انسانی و متناسب سازی قابلیت‌های تخصصی افراد با نيازهاي تخصصي كشور بنیان نهاده شده تا در سایه آن، کارآیی‌های لازم برای پذیرش و ایفای نقش موثر وظایف اجتماعی و شغلی کسب گردد .

رئیس جهاددانشگاهی سیستان و بلوچستان با بیان اینکه آموزش‌های تخصصي کوتاه مدت جهاددانشگاهی، فراگیر و باکیفیت است، گفت: جهاددانشگاهی مفتخر‌است‌ که با هدف کمک به ارتقاء سطح دانش و فرهنگ جامعه، آموزش چندصد هزار  فراگیر را در سراسر کشور به عهده داشته و زمینه‌های مناسب را برای بهره‌مندی همه‌جانبه از توان علمی و تخصصی موجود در جامعه فراهم سازد .

دكتر تاجری تصریح کرد: جهاددانشگاهی واحد استان نیز تاکنون در زمینه ارائه خدمات و آموزش‌های کاربردی و تخصصی به هم استانی ها گام های بلندی برداشته و در قالب طرح های مختلف و انعقاد تفاهم نامه های گوناگون خدمات ارزنده ای را به فراگیران آزاد و کارکنان دولت ارائه داده است .

وی با اشاره به فراگیر شدن آموزش ها و خدمات تخصصي جهاددانشگاهی در سیستان و بلوچستان افزود: راه‌اندازی مرکز آموزش تخصصی کوتاه مدت شهرستان ایرانشهر در راستای ارائه خدمات آموزشی و تخصصی جهاددانشگاهی به مردم این سامان است .

رئیس جهاددانشگاهی سیستان و بلوچستان خاطرنشان کرد: این مرکز به عنوان ششمین مرکز آموزش تخصصی کوتاه مدت جهاددانشگاهی واحد استان به شمار می رود که زین پس در قالب دوره های مختلف از جمله پزشکی و سلامت، فنی و مهندسی، زبان های خارجی، کامپیوتر، هنر، تقویتی و آموزش‌های مهارت محور و اشتغال محور به شهروندان خدمات ارائه می دهد.

دكتر تاجري افزود: جهاد دانشگاهی سیستان و بلوچستان از بدو تشکیل در سال 1362 فعالیتهای اموزشی ان معطوف به اموزشهای فرهنگی بود،اما سپس بعد از تغییرات حاصله در اساسنامه ، اموزشهای بلند مدت و کوتاه مدت تخصصی در دستور کار این واحد قرار گرفت و از ان زمان هزاران نفر از اقشار و طبقات مختلف جامعه در چرخه فعالیتهای اموزشی جهاد دانشگاهی قرار گرفتند.

وي تصريح كرد: سابقه اموزشی این جهاد به دو بخش اموزشهای بلند مدت علمی کاربردی و اموزشهای کوتاه مدت تخصصی  مهارت محور ، دانش محور و تقاضا محور دسته بندی می شود.

وی ادامه داد: در حوزه اموزشهای علمی کاربردي  قريب  ده هزار تن از جوانان علاقمند در بیش از 30 رشته کاربردی در مقاطع کاردانی و کارشناسی از جای جای استان و در دو مرکز علمی کاربردی وابسته به این نهاد،در زاهدان و زابل دانش اموخته شده اند و در حال حاضر بيش از 1300 دانشجو در مراکز یاد شده اشتغال به تحصیل دارند.

او گفت: با توجه به وجود قريب به 100 هزار دانشجو از کاردانی تا دکترا در استان و وجود قریب به 70 دانشگاه و مرکز اموزش عالی در استان ضرورت پرداختن به اموزشهای تخصصی و فوق تخصصی کوتاه مدت در استان توسط جهاد دانشگاهی اجتناب ناپذیر است.

دکتر تاجری اظهار کرد: بر این اساس 700 رشته تخصصی مهارت محور در مراکز اموزش جهاد دانشگاهی استان تدوین شده که در اقصی نفاط  استان این اموزشها جهت دستگاههای اجرایی و سایر علاقمندان  ارائه شده و می شود،به گونه ای که در سال گذشته بيش از 10 هزار نفر اموزشهای تخصصی لازم را در جهاد دانشگاهی دیده اند.

رئیس جهاد دانشگاهی استان افزود: در شش ماهه اول سال جاری نیز هزاران نفر در دوره های مختلف و متنوع اموزشی جهاد شرکت کرده اند که از شاخص ترین انها می توان به دوره های اموزشی تربیت نیروی انساني مورد نیاز برای شرکت ملی گاز ایران، کارافرینی برای کمیته امداد حضرت امام، کمک پرستاری، مربیان نهضت سواد اموزي ، بدو استخدامی های اموزش و پرورش و صدها دوره دیگر را برشمرد.

دكتر تاجري ميزان و نرخ بالاي بيكاري در ميان جوانان و جمعيت قابل اعتناي دانش اموخته بيكار دانشگاهي را از جمله دلايل ورود جهاد دانشگاهي به حوزه اموزشهاي مهارتي ، كاربردي و دانش بنيان  برشمرد .

رییس جهاد دانشگاهی استان از حسن پیگیریهای نماینده شهرستان در مجلس شورای اسلامی جناب دکتر امینی فر در راه اندازه مرکز یاد شده قدردانی کرد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: