• سه شنبه ۱۰ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۰۵:۴۹
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9611-2484-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

رییس سازمان صنعت،معدن و تجارت استان بیان کرد؛

فعالیت 6 هزار نفر در بخش معدن سیستان و بلوچستان

رییس سازمان صنعت،معدن و تجارت سیستان و بلوچستان گفت: ٦ هزار نفر در بخش معدن استان مشغول به کار مي باشند.

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان، نادر میرشکار در شورای صنعت و معدن استان،افزود: با بهره برداری ١٩ معدن دیگر در استان در سال جاري اين ميزان افزايش خواهد يافت .

رییس سازمان صنعت،معدن و تجارت همچنین گفت: بالغ بر ٢٣ هزار نفر در بخش صنعت مشغول به كارند و سياست ما رفع موانع تولید است .

میرشکار اظهار کرد: عمده صنايع ما در سطح استان صنايع سيمان، تبديلي (شيلاتي) معدني و كارگاه هاي كوچك زير ١٠٠ نفر اشتغال مي باشد .

رئیس سازمان صنعت و معدن استان خاطرنشان کرد: سیستان و بلوچستان با وجود آنکه استانی صنعتی نیست، اما با توجه برنامه‌ریزی جهت راه‌اندازی صنایع، در حال تبدیل شدن به یک استان صنعتی است.

وی بیان کرد: با توجه به اهمیت استفاده از همه بخش‌ها برای فعال‌سازی در عرصه تولید و نیز تاکید وزارتخانه، امسال مقرر شده علاوه بر واحدهای صنعتی، فعالان بخش معدن هم برای تأمین سرمایه در گردش و نقدینگی خود در سامانه بهین‌یاب ثبت‌نام کرده و از این تسهیلات استفاده کنند .

وی اظهار کرد: نکته مهم حمایت از تولید توسط مردم، تعصب نسبت به کالاهای ایرانی است و مردم می‌توانند با خرید کالاهای ایرانی و نه گفتن به کالاهای خارجی و قاچاق مهمترین حامیان تولیدات ایرانی باشند .

میرشکار افزود: سرمایه گذاریهای جدید مبتنی بر نیاز بازار کشور و بازار جهانی باید در استان ایجاد شود و این موضوع در استان در حال انجام است و محصولات و کالاهای تولیدی باید از لحاظ کیفیت و قیمت نیز قابل رقابت پذیری باشند‌.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: