• سه شنبه ۱۰ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۰۵:۴۹
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 9611-1587-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

ارائه تسهیلات به روستائیان در قالب طرح های گردشگری سیستان و بلوچستان مطرح کرد؛

ارائه تسهیلات به روستائیان در قالب طرح های گردشگری

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سیستان و بلوچستان گفت: تسهیلات جدید در قالب طرح های گردشگری، طبیعت گردی و گردشگری روستایی به متقاضیان اعطا می شود.

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان، میرحسینی در شورای گردشگری استان بیان کرد: با ارائه این تسهیلات در حوزه صنایع دستی و گردشگری برای امسال و سال 97 تقریباً 12 هزار اشتغال در استان با اجرای طرح های گردشگری و صنایع دستی اجرا می شود.

وی خاطرنشان کرد: در سفر هیئت دولت به سیستان و بلوچستان رئیس سازمان میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری اعلام کرد دو هزار و 400 میلیارد تومان تسهیلات ارزان ‌قیمت برای حمایت از صنایع دستی و گردشگری در نظر گرفته شده است که خوشبختانه پیرو تأکید رئیس‌جمهوری مدیریت امر به استان ها واگذار شد تا تمرکززدایی شود و اگر سیستان ‌و بلوچستان هرچه زودتر پروژه های خود را ارائه کند می تواند زودتر از این تسهیلات بهره ببرد .

میرحسینی گفت: شروع اعطای تسهیلات که با همکاری وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی انجام می شود از دی ماه سال 96 ابلاغ  شده است و بیشتر تسهیلات در سال 97 اعطا می شود.

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان افزود: اعطای این تسهیلات برای متقاضیان محدودیت ندارد و بر اساس طرح و پروژه پیشنهادی انجام می شود.

وی تصریح کرد: این تسهیلات در روستاها اعطا می شود که درصد سود آن در مناطق عشایری و روستاهای مرزی چهار و باقی روستاها شش است.

میرحسینی اظهار کرد: در حوزه گردشگری ایجاد دهکده های گردشگری در مناطق روستایی، طرح های طبیعت گردی و اقامت های بوم گردی، میهمان پذیرها، هتل های سنتی و مجتمع های گردشگری جزو طرح هایی است که به آن ها تسهیلات اعطا می شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: