• دوشنبه ۹ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۰۷:۲۷
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9611-1714-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

تاکید معاون استاندار بر بومی سازی قوانین مرتبط با ساماندهی متکدیان، متناسب با شرایط هر استان

معاون سیاسی و اجتماعی استاندار سیستان و بلوچستان در ستاد ساماندهی متکدیان بر اطلاع رسانی ،آگاه سازی مردم و جذب مشارکتهای عمومی  برای ساماندهی متکدیان تأکید کرد .

به گزارش  ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان ، علی اصغرجمشیدنژاد با اشاره به بومی سازی قوانین و آیین نامه های مرتبط با ساماندهی متکدیان، متناسب با شرایط هر استان گفت: دستگاه هایی که در این زمینه مسئولیت دارند باید با اولویت گذاری و کار گروهی در اجرای وظایف شان تلاش کنند .

وی فرهنگ سازی و انجام فعالیت های فرهنگی در نحوه رفتار شهروندان با متکدیان و اسکان آنان را در فضای مناسب مهم برشمرد و گفت: با کمک رسانه‌ها، سازمان‌های مردم نهاد و نیروهای مردمی،معضل تکدی گری به صورت ریشه‌ای باید حل و فصل شود .

معاون سیاسی و اجتماعی استاندار گفت: بررسی وضعیت خانواده های کودکان متکدی با محوریت بهزیستی تاثیری مثبت در  حل مشکل این خانواده ها و جمع آوری کودکان متکدی دارد .

وی با اشاره به فعالیت موسسه های خیریه و سازمان های مردم نهاد در این بخش گفت: مشارکت مردم با ستاد ساماندهی متکدیان می تواند به افراد نیازمند واقعی کمک کرده و از سوء استفاده افراد سودجو پیشگیری نماید .

جمشیدنژاد اضافه کرد: امور اتباع و مهاجرین خارجی مطابق با مفاد کنوانسیون های بین المللی ، جمع آوری متکدیان خارجی را برعهده دارد .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: