• دوشنبه ۹ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۰۸:۲۲
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9611-2584-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

مدیرکل بیمه سلامت استان بیان کرد:

اختصاص ‌800 میلیارد ریال برای پرداخت بدهی بیمه سلامت در سیستان و بلوچستان

مدیرکل بیمه سلامت سیستان و بلوچستان گفت: 20 هزار میلیارد ریال بودجه به سازمان بیمه سلامت برای پرداخت قسمتی از بدهی های داروخانه ها و دانشگاه اختصاص یافت که از این میزان 800 میلیارد ریال به سیستان وبلوچستان تعلق گرفت.

به گزارش ایسنا-  منطقه سیستان و بلوچستان، دکتر محمد صفدری در جمع خبرنگاران بیان کرد: با پرداخت معوقات بیمه سلامت مشکل این موسسه ها رفع خواهد شد که از شنبه گذشته پرداخت اسناد مالی آغاز شد و در حال انجام است.

وی تاکید کرد: امیدواریم اسناد مالی این موسسات تا پایان شهریور 96پرداخت شود و قرار است تا پایان اسفند ماه با دستور رئیس جمهور و پیگیری وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی 20 هزار میلیارد ریال اعتبار دیگر به سازمان بیمه همگانی سلامت پرداخت شود تا پرداختی های این سازمان به روز شود.

صفدری گفت: از ابتدای دولت یازدهم که طرح بیمه همگانی سلامت در سیستان و بلوچستان اجرایی شد بیش از 500 هزار نفر از مردم حاشیه شهر و افرادی که بیمه درمانی نداشتند تحت پوشش این طرح قرار گرفتند و به صورت رایگان دفترچه بیمه سلامت همگانی دریافت کردند.

وی تصریح کرد: پس از اجرای طرح بیمه سلامت همگانی، سازمان بیمه سلامت موظف شد 94 درصد هزینه های درمان بیماران را بدون در نظر گرفتن سقف خاصی به بیمارستان ها پرداخت کند اما با توجه به کمبود منابع سازمان و پیش بینی نشدن هزینه های گزاف از طریق سازمان برنامه و بودجه، سازمان بیمه سلامت در سال های 95 و 96 با کمبود اعتبار مواجه شد، به همین دلیل بدهی ها در کشور زیاد و سبب شد بخش خصوصی با کمبود منابع رو به رو شود که در پی آن برای موسسه ها مشکل ایجاد شد.

مدیرکل بیمه سلامت استان با بیان این که در سیستان وبلوچستان بیش از دو میلیون و 30 هزار نفر تحت پوشش بیمه همگانی سلامت قرار گرفته اند خاطرنشان کرد: همین امر سبب شد دولت به این منطقه توجه ویژه ای داشته باشد و میزان پرداخت های این استان  نسبت به دیگر استان ها جلوتر باشد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: