• دوشنبه ۹ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۵۸
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 9611-1687-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان:

هدف از انقلاب، ایجاد حاکمیت دینی و قطع دست بیگانگان از خاک ایران بود

نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان و امام جمعه شهرستان زاهدان گفت: امام خمینی(ره) ناممکن‌ها را به امکان، یأس‌ها را به امید و ناباوری‌ها را به باور تبدیل کرد و در حالی که دین، اعتبار خودش را در جامعه از دست داده بود، حاکمیت دینی تشکیل داد .

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان وبلوچستان، به‌مناسبت فرارسیدن ایام سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، مدیران، مسئولان و فعالان ستاد دهه فجر استان امروز، ۹ بهمن در بیت نماینده ولی فقیه با آیت‌الله عباسعلی سلیمانی، امام جمعه شهرستان زاهدان، دیدار کردند .

آیت‌الله سلیمانی در این دیدار بیان کرد: امام خمینی(ره) یک روحانی فرزانه و بزرگوار بود که برای نجات ملت ایران از زیر یوغ حکومت طاغوت و خارج ساختن جامعه از ظلمات به سمت نور بپا خاست .

وی افزود: کشور ایران تحت سلطه بیگانگان بود، بطوری که ۷۰ هزار مستشار امریکایی سرنوشت کشور را رقم می‌زدند و مردم ایران، هیچ نقشی در حکومت و سرنوشت خود نداشتند. سیاست‌ها از جایی دیگر تعیین و بر مردم اِعمال می‌شد .

نماینده ولی فقیه در استان اظهار کرد: تاریخ نشان می‌دهد که هیچگاه دین بصورت کامل از زندگی مردم بیرون نرفته است، اما تنها در چهار دیواری مساجد و خانه‌ها بوده و حاکمیت دینی وجود نداشته است .

وی افزود: قبل از پیروزی انقلاب هم مردم ایران مسلمان بودند، عده بسیاری علی‌رغم تبلیغات بلوک شرق و غرب، به دین پایبند بودند، اما دین بر سراسر جامعه حاکم نبود، سیستم قضایی ما، دانشگاه‌ها و سیستم حکومتی ما دینی نبود .

آیت‌الله سلیمانی بیان کرد: امام خمینی(ره) ناممکن‌ها را به امکان، یأس‌ها را به امید و ناباوری‌ها را به باور تبدیل کرد و در حالی که دین، اعتبار خودش را در جامعه از دست داده بود، حاکمیت دینی تشکیل داد .

وی ادامه داد: دومین مأموریت امام(ره) ایجاد عدالت و سومین مأموریت، حفظ تمامیت ارضی، استقلال و دور راندن بیگانگان از خاک کشور بود، به گونه‌ای که امروز حتی یک وجب از خاک ایران اسلامی تحت سلطه دشمنان نیست .

امام جمعه شهرستان زاهدان اظهار کرد: اگر دولت و مردم با هم باشند، حکومت و مردم از هم جدا نباشند، مردم به وظیفه ملی خود عمل کنند و مسئولین نیز در خدمت مردم باشند، هیچ آسیبی به انقلاب نخواهد رسید و سرنوشت روشنی در انتظار ملت خواهد بود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: