• چهارشنبه ۱۱ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۰۸:۳۷
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9611-2014-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

28 سال چشم انتظاری برای ساخت یک مرکز درمانی مناسب

نماینده مردم چابهار در مجلس شورای اسلامی گفت: مردم بخش پلان شهرستان چابهار 28 سال است چشم انتظار ساخت یک مرکز درمانی مناسب هستند.

عبدالغفور ایرانژاد در گفت‌وگو با ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان در چابهار با بیان ‌اینکه چابهار پایین‌ترین شاخص ‌فضای درمانی را در کشور دارد اظهار کرد: شهرستان 270هزار نفری چابهار از نظر شاخص های درمانی روزگار خوبی ندارد چراکه براساس آمارهای رسمی، در کشور به ازای هر هزار نفر به طور میانگین 1.7تخت بیمارستانی موجود است و این درحالی است این شاخص در چابهار به ازای هر هزارنفر نیم تخت بیمارستانی است.

وی افزود: بیمارستان 158 تخته خوابی امام علی چابهار با وجود آنکه با مشکلات فراوانی دست وپنجه نرم می کند باید علاوه بر خدمات رسانی به چابهاری ها پاسخ گوی جمعیت بالغ بر 700 هزار نفری شهرستان‌های هم‌جوار هم‌چون نیکشهر، سرباز، قصرقند ، جاسک و حتی دربرخی موارد زاهدان نیز باشد.

به گفته نماینده مردم چابهار در مجلس ضریب اشتغال تخت در این بیمارستان بیش‌از صددرصد است و فشار جمعیتی بر روی این بیمارستان به‌گونه‌ای است که است در گاهی اوقات تخت‌های این‌ بیمارستان از 158 تخت به 220 تخت افزایش می‌یابد که بازهم کفاف جمعیت 700 هزارنفری شهرستان‌های اطراف را نمی‌دهد.

ایرانژاد با اشاره به پیگیری‌ها برای احداث بیمارستان جدید در چابهار تصریح کرد:با آنکه موافقت لازم برای احداث بیمارستان 540 تخت‌خوابی چابهار صورت گرفته اما ساخت این‌بیمارستان دوسال است درگیر و دار مسائل اداری و انتخاب زمین به تعویق افتاده است.

نماینده مردم چابهار در مجلس اضافه کرد:به دلیل محرومیت شدید چابهار از شاخص‌ فضای درمانی علاوه بر بیمارستان 540 تخت‌خوابی چابهار ساخت یک بیمارستان دیگر در بخش پلان این شهرستان به‌تصویب رسیده است که متاسفانه پس‌از گذشت 28 سال است هنوز هیچ پیشرفت فیزیکی ندارد.

وی خاطرنشان کرد: بیمارستان 64 تختخوابی پلان در سال 1368 کنلگ زنی شده و فقط دیوار چینی آن در حد یک متر انجام شده است و با گذشت 28 سال از کلنگ زنی بیمارستان پلان و با وجود وعده‌های پی در پی مسوولان هیچ اقدامی در این رابطه انجام نشده است و بیش از 100 هزار نفر جمعیت منطقه همچنان چشم انتظار و بی‌بهره از یک مرکز مناسب درمانی هستند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: