• سه شنبه ۱۰ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۲۱:۱۹
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9611-2214-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

معاون وزیر آموزش و پرورش:

شهادت در ایران امروز یک الگو و اسوه برای جهان اسلام است

معاون وزیر آموزش و پرورش گفت: امروز شهادت تحکیم‌دهنده وحدت ملی و تمامیت ارضی و پیوستگی آحاد ملت ماست. شهادت در ایران امروز یک الگو و اسوه برای جهان اسلام است.

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان، حجت الاسلام محی الدین بهرام محمدیان در اجلاسیه شهدای فرهنگی سیستان وبلوچستان در زاهدان افزود: ویژگی اسطوره‌ای و پیشینه باستانی سیستان و بلوچستان پرورش دادن نسل‌های ایثارگر برای یکپارچگی ایران و پشتیبانی از اسلام است .

وی بیان کرد: امروز در جهان اسلام هر کجا صحبت از استقلال و آزادگی است و هر کجا صحبت از مقابله در برابر استکبار جهانی است، مثال بارز آن مقاومت شهیدان ایران در دقاع مقدس و همه عرصه های مقاومت اسلامی است.

معاون وزیر در ادامه تصریح کرد: بزرگداشت شهدا نشانگر تقوای دلهاست و با برگزاری این بزرگداشت‌ها امیدواریم به عهدی که با شهیدان بسته‌ایم باقی بمانیم .

وی ادامه داد: شهدای ما سند حقانیت و عزت ایران اسلامی و گواه راستین برای استقلال این ملت هستند. شهادت تکیه گاه عظیمی است تا این ملت راست قامت بماند .

محمدیان افزود: امروز آوازه شهادت شهیدان ایران در جای جای این دنیا که صدایی برای حمایت از محرمان بلند است، شنیده می شود. به همین جهت ما وظیفه خود می‌دانیم به عنوان دستگاه تعلیم و تربیت که عهده‌دار نظام سازی، دولت سازی و ملت سازی است هویت اسلامی، ایرانی و انقلابی را در تمامی برنامه‌های آموزش و پرورش ساری و جاری کنیم .

معاون وزیر آموزش و پرورش خاطر نشان کرد: هر چند از پایه اول ابتدایی تا پایه دوزادهم آموزه‌های ایثار و شهادت در کتاب‌های درسی وجود دارد و با وجود این که امروز مفتخریم که در پایه دوزادهم یاد و خاطر شهید محسن حججی شهید مدافع حرم را در کتاب درسی زنده نگه داریم اما این‌ها کافی نیست و باید تلاشی پر ثمر کرد تا آینده از نام شهیدان پر شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: