• چهارشنبه ۱۱ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۱۶
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9611-3284-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

پرداخت تسهیلات اشتغال زا به سرمایه گذاران در سیستان و بلوچستان

سرپرست معاونت امور صنایع سازمان صنعت،معدن و تجارت سیستان و بلوچستان گفت: تسهیلات اشتغال زا به سرمایه گذاران،کارآفرینان با هدف حمایت از توسعه و ایجاد اشتغال پایدار در مناطق روستایی و عشایری پرداخت می گردد .

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان، مسعود قائنی در شورای صنعت و معدن استان افزود:با هدف حمایت از توسعه و ایجاد اشتغال پایدار در مناطق روستایی و عشایری و به استناد آیین نامه اجرایی قانون حمایت از توسعه و ایجاد اشتغال پایدار در مناطق روستایی و عشایری با استفاده از منابع صندوق توسعه ملی، تسهیلات اشتغال زا به سرمایه گذاران، کارآفرینان و متقاضیان بخش خصوصی و تعاونی از محل تلفیق منابع صندوق توسعه ملی با موسسات عامل پرداخت می گردد .

مسعود قائنی گفت: متقاضیان بر اساس چارچوب و ضوابط تعریف شده، باید طرحهای خود را از طریق سامانه کارا   http://kara.mcls.gov.ir  به ثبت برسانند .

وی افزود: طرحها باید در ذیل رسته های اولویت دار اعلام شده باشد که این رسته ها در قسمت مربوطه این سامانه در دسترس قرار دارد .

قائنی تصریح کرد: برای اعطای تسهیلات، طرحها به ترتیب به تأیید دستگاه اجرایی ذیربط، کارگروه اشتغال (کمیته فنی) استان و موسسه عامل می رسند .

وی در رابطه به نرخ سود تسهیلات گفت: نرخ 4 درصد برای مناطق روستایی و عشایری مرزی ونرخ 6 درصد برای مناطق روستایی و عشایری غیر مرزی و نرخ 10 درصد برای تأمین سرمایه در گردش واحدهای تولیدی مستقر در نواحی صنعتی و شهرهای زیر 10 هزار نفر جمعیت  در نظر گرفته شده است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: