• شنبه ۲۱ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۰۷:۲۹
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 9611-985-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

امام‌جمعه اهل سنت دلگان:

وحدت مسلمانان؛ مهم‌ترین ثمره انقلاب اسلامی

امام‌جمعه اهل سنت اسفند شهرستان دلگان در جنوب سیستان و بلوچستان گفت: وحدت مسلمانان یکی از مهم‌ترین ثمرات انقلاب اسلامی است.

مولوی بلال مقدسیان در گفت‌وگو با خبرنگار  ایسنا-منطقه سیستان و بلوچستان  با گرامیداشت دهه فجر انقلاب اسلامی اظهار داشت: مناطق محروم سیستان و بلوچستان پس از پیروزی انقلاب اسلامی پیشرفت‌های قابل‌توجهی داشته است و خدمات‌رسانی به مناطق محروم در دوران پس از پیروزی انقلاب اسلامی با دوران رژیم طاغوتی پهلوی اصلاً قابل‌مقایسه نیست.

وی بابیان اینکه انقلاب اسلامی ایران همواره به مسئله وحدت توجه ویژه‌ای داشته، افزود: وحدت بین مسلمانان در کشور یکی از مهم‌ترین ثمرات پربرکت انقلاب اسلامی است.

امام‌جمعه اسفند دلگان با تاکید‌بر اینکه مسلمانان تا قبل از پیروزی انقلاب اسلامی به مسئله فلسطین و قدس توجهی نداشتند، تصریح کرد: در دوران پهلوی بیشترین خیانت‌ها به آرمان مردم فلسطین توسط شاه صورت گرفت.

وی با اشاره به اینکه کشورمان در سایه انقلاب اسلامی به یکی از مقتدرترین کشورهای منطقه تبدیل‌شده است، گفت: در دوران پهلوی مستشاران آمریکایی و خارجی بر نظامیان و کشور ما حکومت می‌کردند و اجازه فعالیت خودکفا در صنعت دفاعی را به ما نمی‌دادند اما امروز، به برکت انقلاب اسلامی در حوزه دفاعی به‌صورت کاملاً مستقل از کشور دفاع می‌کنیم.

امام‌جمعه اهل سنت اسفند شهرستان دلگان بیان کرد: جمهوری اسلامی ایران به برکت انقلاب اسلامی در زمینه‌های گوناگون با کشورهای مقتدر و پیشرفته رقابت و حتی در برخی موارد برابری می‌کند.

مولوی مقدسیان بابیان اینکه سیستان و بلوچستان تا قبل از انقلاب اسلامی تعداد اندکی دانشجو داشته است، خاطرنشان کرد: به برکت انقلاب اسلامی آمار جمعیت دانشجویان سیستان و بلوچستان بسیار قابل‌توجه و با گذشته قابل قیاس نیست.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: