• دوشنبه ۱۶ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۰۸:۱۹
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 9611-1890-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

رئیس بیمارستان امام علی (ع) چابهار بیان کرد:

وجود 60 پزشک متخصص و فوق تخصص در چابهار

رئیس بیمارستان امام علی (ع) چابهار با اشاره به حضور 60 نفر پزشک متخصص و فوق تخصص در شهرستان چابهار گفت؛ در سال جاری نیز12 نفر پزشک متخصص به جمع همکاران پرتلاشمان در بیمارستان امام علی (ع) چابهار اضافه شده اند.

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان، دکتر سعید آتون در شورای بهداشت این شهرستان افزود: خوشبختانه با حضور پزشکان طرحی و متعهد خدمت، مشکل تاریخی کمبود پزشک متخصص در شهرستان چابهار به طور نسبی برطرف شده است و به مرحله ای رسیده ایم که می توانیم امکان حضورنیروهای تخصصی در مرکزدرمانی کنارک را نیز فراهم نمائیم.

وی این اقدام را در راستای بهبود و تسهیل دسترسی هموطنان عزیز به خدمات درمانی برشمرد و گفت: در این مرحله به پزشکان قرار دادی که تعهدی جهت ادامه حضور در شهرستان چابهار ندارند پیشنهاد داده شده است تا در صورت تمایل و جهت استمرار قرار داد، در مرکز درمانی کنارک مشغول به کار شوند.

دکتر سعید آتون با انتقاد از انعکاس وارونه واقعیت ها توسط برخی کانالهای تلگرامی گفت؛ در حالی که با حمایت وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی مرکز درمانی شهرستان کنارک تجهیز و عملیاتی شده و با اقدام ارزشمند دانشگاه علوم پزشکی زاهدان، امکان توزیع متوازن نیروهای تخصصی در شهرستان های جنوبی استان سیستان و بلوچستان فراهم گردیده، معلوم نیست چرا عده ای از افراد دسترسی بیشتر مردم به خدمات سلامت را بر نمی تابند و با استفاده از دسترسی های رسانه ای خود تلاش می کنند تا واقعیت ها را وارونه جلوه دهند و موفقیت را به شکل شکست منعکس نمایند.

رئیس بیمارستان امام علی (ع) چابهار افزود؛ خوشبختانه هموطنان عزیز ساکن در دو شهرستان همجوار چابهار و کنارک، واقعیت های منطقه را به خوبی می شناسند و می دانند که اعزام پزشکان متخصص به شهرستان تازه تاسیس و در حال توسعه کنارک تا چه حد می تواند به کاهش مشکلات درمانی ساکنان نجیب هر دو شهرستان کمک کند زیرا در صورت عدم حضور پزشک در کنارک، بیماران این شهرستان نیز مجبورند به چابهار مراجعه کنند و به مراجعین بیمارستان امام علی(ع) اضافه شوند.

دکتر آتون گفت: تلاش برای کاهش مشکلات مردم با اعزام پزشک متخصص به شهرستان کنارک همچنان در صدر برنامه های نظام سلامت قرار دارد و فضاسازی های رسانه ای تاثیری در این برنامه علمی و مدیریتی نخواهد داشت.

وی با تاکید بر پاسخگو بودن مدیران حوزه سلامت افزود: دلایل منطقی و مدیریتی برای استقرار پزشکان متخصص قرار دادی در شهرستان کنارک برای این دسته از همکاران تشریح شده است و اصحاب رسانه نیز در صورت وجود ابهام می توانند برای کسب اطلاعات دقیق و صحیح با مدیران دانشگاه ارتباط برقرار کنند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: