• سه شنبه ۱۷ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۰۷:۱۷
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 9611-1686-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

تاکید وزیر آموزش و پرورش بر جذب افراد محروم از تحصیل در سیستان و بلوچستان

وزیر آموزش و پرورش در جمع فرهنگیان شهرستان چابهار و کنارک بر جذب افراد محروم از تحصیل  در سیستان و بلوچستان بخصوص مناطق روستایی تاکید کرد.

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان، سیدمحمد بطحایی در سفر به چابهار گفت: نباید حتی یک دانش آموز از تحصیل رایگان بی بهره باشد.

وی اظهار کرد: مشکلات آموزشی سیستان وبلوچستان خیلی زیاد و این استان از محرومیت های تاریخی برخوردار است که باید گام های خوبی برای رفع محرومیت برداشته شود.

وزیر آموزش و پرورش در ادامه گفت: سال آینده برنامه های خوبی برای رفع برخی مشکلات خواهیم داشت و قرار است هزار کلاس درس در کشور ساخته شود.

بطحایی خاطرنشان کرد: دولت برای رفع مشکلات حوزه آموزش وپرورش به ویژه کمبود فضای آموزشی و نیرو نهایت تلاش را خواهد کرد و امیدواریم با همکاری خیران و اعتبارات دولتی مشکلات فضاهای آموزشی روز به روز کمتر شود.

همچنین مدیرکل آموزش و پرورش استان نیز در این مراسم گفت: پراکندگی روستاهای سیستان و بلوچستان سبب شده تا بسیاری از مدارس با یک دانش آموز دایر شوند و برخی مدارس نیز به علت مشکلات کمبود فضا بیش از میانگین کشوری دانش آموز داشته باشند.

علیرضانخعی بیان کرد: این استان مستحق امکانات بیشتر و ارتقای کیفیت آموزشی است.

مدیرکل آموزش و پرورش استان تصریح کرد: از برنامه های مهم اداره کل آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان تغییر کاربری فضای آموزشی و درآمدزایی پایدار برای مدارس می باشد که تاکنون موفقیت هایی در این زمینه به دست آمده است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: