• سه شنبه ۱۷ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۰۸:۰۶
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 9611-2387-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

نخستین نشست شعر فجر در زاهدان برگزار شد

اولین نشست تخصصی شعر فجر در زاهدان در تالار موزه جنوب شرق زاهدان برگزار شد.
 
به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان، مرتضی سلطان نژاد معاون امور فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی سیستان و بلوچستان در این مراسم گفت: سیستان و بلوچستان از معدود استان هایی بود که نشست شب شعر فجر در آن برگزار شد.
 
وی اظهار کرد: ابتدا مقرر شد تا این برنامه با حضور شاعران ملی در تمام شهرستان های استان برگزار شود اما به دلیل بعد مسافت امکان برگزاری این برنامه در شمال و جنوب استان میسر نشد و  این برنامه فقط در زاهدان برنامه ریزی و برگزار شد اما با این وجود از برکت وجود شعرای ملی و استانی در این نشست بهره مند شدیم.
 
سلطان نژاد در ادامه اظهار کرد: یکی از برنامه هایی که مراسم و مناسبت نمی شناسد برگزاری نشست شب شعر است. با توجه به تقارن ایام فاطمیه و دهه فجر برگزاری نخستین نشست شعر فجر در زاهدان از جمله ویژه برنامه هایی است که همزمان با دوازدهمین جشنواره بین المللی شعر فجر برنامه ریزی شد.
 
وی با اشاره به اینکه آثار برتر در این نشست به جشنواره شعر فجر کشوری ارسال می شود، خاطر نشان کرد: علاوه براین نشست هر یک از شهرستان‌های استان نیز به صورت مستقل اقدام به برگزاری شب شعر در ایام دهه فجر می کنند.
 
قاسم رفیعا، رضا اسماعیلی و حسین اسرافیلی از شاعران شاخص ملی حاضر در این نشست بودند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: