• سه شنبه ۱۷ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۰:۴۴
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 9611-2587-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

وجود 6 هزار مسجد اهل سنت در سیستان و بلوچستان

مدرس حوزه علمیه اهل سنت سیستان و بلوچستان گفت: نزدیک به  6 هزار مسجد و 140 مدرسه مطرح دینی ویژه برادران اهل سنت در استان وجود دارد.

به گزارش ایسنا-  منطقه سیستان و بلوچستان، مولوی عبدالغنی دهانی در جلسه دیدار مردمی و پرسش و پاسخ با حضور مدیران دستگاه های اجرایی در مسجد حضرت حمزه اهل سنت زاهدان بیان کرد: وحدت ملی در سایه دین شکل پیدا می کند.

وی افزود: امام خمینی رحمت الله علیه یک حکومت دینی را در ایران بنا نهاد که در سایه این حکومت مردمان آن دین و مذهب خودشان را یاد بگیرند و به خدا نزدیک شوند.

مدرس حوزه علمیه اهل سنت یادآور شد: بعد از پیروزی انقلاب اسلامی مساجد و مراکز دینی در کشور افزایش داشته و نیز از لحاظ پیشرفت دینی، فکری و فرهنگی نسبت به دوران رژیم شاهنشاهی در اوج قرار داریم.

مولوی دهانی تاکید کرد: قبل از پیروزی انقلاب اسلامی در استان مدرسه دینی برای برادران اهل سنت نبود و طلاب مجبور بودند برای ادامه تحصیل به کشورهای هم جوار استان مراجعه کنند اما اکنون به غیر از مکتب خانه ها در این استان 140 مدرسه مطرح دینی ویژه برادران اهل سنت در استان وجود دارد.

وی با بیان اینکه نزدیک به 6 هزار مسجد ویژه برادران اهل سنت در استان وجود دارد، افزود: این آمار مساجد نشان از علاقه و رشد فرهنگی و دینی مردم است.

دهانی با تاکید بر اینکه پیشرفت ایران در زمینه های مختلف به برکت نظام جمهوری اسلامی حاصل شده است، گفت: خداوند انقلاب اسلامی را به مردم  ایران ارزانی داشت لذا باید قدردان آن باشیم.

مدرس حوزه علمیه اهل سنت زاهدان با بیان اینکه یکی از برکات انقلاب ایران این است که مسئولان به مساجد می آیند و پاسخگوی مردم باشند، گفت: اگر مردم در برابر آمریکا نمی ایستادند فاتحه انقلاب را باید می خوانیدم.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: