• سه شنبه ۱۷ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۲۰:۱۴
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9611-3814-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

استاندار:

دانشگاه ها برای ر فع مشکلات سیستان تلاش کنند

استاندار سیستان و بلوچستان در اولین سفر خود به منطقه سیستان گفت: تغییرات اقلیمی و خشکسالی های 2 دهه اخیر مشکلات فراوانی را برای منطقه سیستان ایجاد کرده است که باید از ظرفیت دانشگاه ها برای رفع برخی از این مشکلات استفاده شود.
 
به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان; سید دانیال محبی در شورای اداری حوزه سیستان که با حضور فرمانداران , ائمه جمعه و تعدادی از معتمدین و بزرگان طوایف منطقه سیستان در فرمانداری زابل تشکیل شد ضمن تبریک سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی با بیان اینکه سیستان در گذشته انبار غله ایران بوده است و اکنون به خاطر تغییرات اقلیمی و کاهش نزولات آسمانی و دخالت های انسانی در کشور افغانستان در تخصیص حق آبه تالاب هامون دچار مشکلات زیادی از قبیل از بین رفتن مشاغل کشاورزی و دامداری و وقوع پدیده ریز گردها شده است که بایستی دانشگاهها با ارائه راهکارهای علمی برای رفع این مشکلات تلاش کنند.
 
وی با اشاره به دیدار اخیر خود با مقام معظم رهبری گفت: رهبر معظم انقلاب در این دیدار بر رفع مسائل و مشکلات استان تأکید بسیاری داشتند که این موضوع وظیفه همه مسئولین را سنگین تر می کند.
 
نماینده عالی دولت در استان با ذکر این مطلب که سیستان و بلوچستان از سرمایه انسانی و نیروی جوان تحصیل کرده برخوردار است تسریع کرد تفکر توسعه ای و انسان هایی که به توسعه می اندیشند بستر توسعه را فرآهم می آورند از این رو باید با همگرایی و هم افزایی بین همه ظرفیت ها و پتانسیل های موجود استان, در مسیر توسعه استان تلاش شود.
 
محبی گفت: در همه نقاط استان طرح ها و پروژه های اساسی و زیر ساختی متعددی در حال اجرا و یا به بهره برداری رسیده است که این موضوع نوید بخش آینده ای روشن برای استان است.
 
وی هم چنین به مشکل اشتغال جوانان اشاره کرد و افزود: مشارکت و فعال سازی بخش خصوصی می تواند زمینه اشتغال افراد جویای کار را فرآهم آورد.
استاندار سیستان و بلوچستان در پایان گفت: با استفاده از همه ظرفیت ها و براساس برنامه ریزی دقیق در جهت رفع مشکلات استان تلاش خواهم کرد.
 
در ادامه این جلسه ناظری فرماندار زابل , حجت السلام کیخا امام جمعه زابل , مولوی شه بخش امام جمعه اهل سنت , حجت السلام گزمه امام جمعه هیرمند و 5 تن از معتمدین شهرستان های سیستان به تشریح مسائل و مشکلات و درخواست های مردم سیستان پرداختند.
 
پیگیری حق آبه هامون, تسریع در اجرای پروژه های در دست اجرا, بازگشایی بازاچه های مرزی, از مهم ترین مباحثی بود که در این جلسه مورد تأکید قرار گرفت.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: