• سه شنبه ۱۷ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۲۰:۱۹
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9611-3914-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

بزرگترین رویداد علمی طب کشور در چابهار می‌شود

بیست و سومین کنگره فیزیولوژی و فارماکولوژی ایران به‌عنوان بزرگترین رویداد علمی طب کشور از ۲۶ تا ۲۹ بهمن در چابهار برگزار می‌شود .

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان، دبیر علمی بیست و سومین کنگره فیزیولوژی و فارماکولوژی ایران در نشست خبری اظهار داشت: این کنگره هم به لحاظ تعداد افراد شرکت‌کننده و هم به لحاظ تعدد و تنوع مطالب علمی بزرگترین کنگره علمی طب کشور محسوب می‌شود که هر دو سال یکبار در یکی از استان‌های کشور برگزار می‌شود .

غلامرضا کمیلی افزود: تاکنون بیش از هزار نفر برای شرکت در این کنگره ثبت نام کرده‌اند و قطعا تا روز برگزاری کنگره به آمار متقاضیان افزوده خواهد شد .

وی با بیان اینکه این کنگره در چهار روز در سالن همایش‌های بین‌المللی منطقه آزاد چابهار برگزار می‌شود، تصریح کرد: 14 نفر از برحسته‌ترین دانشمندان داخلی و خارجی دنیا در این همایش به عنوان سخنران اصلی حضور خواهند داشت. همچنین 130 سخنران در حوزه‌های مختلف پزشکی در سالن‌های مختلف به ایراد سخنرانی می‌پردازند و نتیجه جدیدترین مقالات و مطالعات خود را در این کنگره ارائه می‌دهند .

دبیر علمی بیست و سومین کنگره فیزیولوژی و فارماکولوژی ایران ادامه داد: علاوه بر این سخنرانی‌ها 600 مقاله در قالب پوستر طی 3 روز در سالن نمایشگاه‌ها ارائه می‌شود .

کمیلی با اشاره به اینکه چند دانشگاه‌ بزرگ مالزی از جمله حامیان مالی این کنگره هستند، خاطرنشان کرد: دانشمندان بزرگی از کشورهای کانادا، ژاپن، فرانسه، عمان، پاکستان و آمریکا در برگزاری این کنگره با ایران همکاری کرده‌اند و در زمان برگزاری به چابهار سفر خواهند کرد .

وی با بیان این که سیستان و بلوچستان از شهریور سال 94 برای میزبانی این کنگره انتخاب شده است، گفت: تیمی بالغ بر 100 نفر در دانشگاه‌های علوم پزشکی زاهدان، زابل و ایرانشهر و بخش خصوصی در

این دو سال در حال فراهم کردن مقدمات برای برگزاری این رویداد بزرگ علمی در استان هستند که نتیجه آن در هفته آینده به ثمر می‌نشیند .

دبیر علمی بیست و سومین کنگره فیزیولوژی و فارماکولوژی ایران خاطرنشان کرد: 765 مقاله برای شرکت در این کنگره به دبیرخانه ارسال شده است که 80 مقاله مربوط به اساتید و دانشجویان دانشگاه‌های استان است .

کمیلی تصریح کرد: کنگره فیزیولوژی و فارماکولوژی از نظر علمی طیف متنوعی از موضوعات پزشکی و پیراپزشکی را دربرمی‌گیرد که شناخت کارکرد داروها در بدن، تاثیر ریزگردها بر فیزیولوژی، سلول‌های بنیادی، نانوداروها، نانوتکنولوژی در عرصه پزشکی، بررسی علمی اعتیاد و ترک آن از جمله موضوعاتی است که در این کنگره به صورت علمی بررسی می‌شود .

وی ادامه داد: دانشمندان ایرانی مقیم در داخل و خارج از کشور در زمینه‌های گوناگونی مانند سلول‌های بنیادی و درمان سرطان نتایج آخرین تحقیقات خود را در این کنگره ارائه می‌دهند. همچنین این جریان علمی زمینه تبادل اطلاعات و اشتراک‌گذاری نتایج تحقیقات بین دانشمندان ایرانی و خارجی را فراهم می‌کند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: