• سه شنبه ۱۷ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۲۲:۱۸
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 9611-1986-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

بطحایی در شورای آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان بیان کرد:

سیستان و بلوچستان در اولویت وزارت آموزش و پرورش

وزیر آموزش و پرورش در زاهدان گفت: آموزش و پرورش باید با برنامه محوری دانش آموزان را در مسیر توسعه استان سوق دهد.

به گزارش ایسنا-  منطقه سیستان و بلوچستان، سید محمد بطحایی امشب در شورای عالی آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان افزود: این استان در رتبه بندی استان های کشور در آخرین رده قرار دارد که نسبت به استان قبل از خود (آذربایجان شرقی) بسیار کمتر توسعه یافته تر است.

وزیر آموزش و پرورش در ادامه گفت: مشکلات آموزش و پرورش بسیار زیاد است و در صورتی که رویه کنونی تغییر نکند در آینده نیز این مشکلات پا برجا خواهد ماند.

بطحایی افزود: در زمینه توسعه آموزش و پرورش، سیستان و بلوچستان برای ما اولویت است.

وزیر آموزش و پرورش افزود: مدارس امروز ما آیینه جامعه فردای ماست. اگر بخواهیم بدانیم وضعیت آینده کشور چگونه است باید امروز به مدارس سر بزنیم. تا زمانی که مدرسه، کلاس و معلم درست نشود، این کشور به سامان نخواهد رسید.

وی افزود: پیش از این تمامی منابع و درآمدهای آموزش و پرورش پس از واریز به خزانه به این وزارت خانه تخصیص می‌یافت که با اختصاصی شدن درآمدها  می توانیم نسبت به بهره برداری از املاک و مستقلات موجود به طور مستقیم اقدام کنیم.

بطحایی از طرح تخصیص 100 درصدی بودجه به آموزش و پرورش و ارائه آن به مجلس خبر داد و گفت: اگر این طرح تصویب شود، کسری بودجه این وزارتخانه به تدریج رفع می‌شود.

وزیر آموزش و پرورش خاطرنشان کرد: کارگروهی برای ارائه سند توسعه آموزش و پرورش استان تشکیل خواهد شد که  در این کارگروه از نظرات و منابع 13 دستگاه و نهاد مرتبط با آموزش و پرورش استفاده می‌شود.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: