• پنجشنبه ۱۹ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۰۹:۳۹
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 9611-1485-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

استاندار سیستان و بلوچستان پرهیز از هرگونه حب و بغض در گزینش را مورد تاکید قرار داد

استاندار سیستان و بلوچستان پرهیز از هرگونه حب و بغض در گزینش را مورد تاکید قرار داد و گفت: بحمدالله عملکرد مثبت هسته های گزینش استان نشان دهنده توجه آنان به حقوق افراد و حركت بر مدار قانون است.

به گزارش ایسنا-  منطقه سیستان و بلوچستان، سید دانیال محبی در دیدار با اعضای هیات عالی گزینش نهاد ریاست جمهوری با بیان اینکه اساس گزینش بر پایه تحقیق است،گفت: هسته های گزینش باید در بررسی های خود به دنبال احراز صلاحیت و شایستگی های افراد باشند.

وی در ادامه با اشاره به آیات قرآن گفت: بدنبال ضعف‌های افراد رفتن عين تجسس است که خداوند در قرآن آن را نهی کرده است.

محبی با بیان اینکه كشف شایستگی ها و صلاحیت های افراد یک وظیفه برای هسته های گزینش است؛ افزود: از آنجایی که احراز صلاحیت و شایستگی در بررسی‌ها حق نظام و حق افراد محسوب می شود، هسته های گزینش بایستی در قضاوت های خود پس از حصول اطمینان كامل از وضعيت افراد اظهار نظر کنند.

نماینده عالی دولت در سیستان و بلوچستان تصريح کرد: مسائل اعتقادی، اخلاقی، سیاسی و اجتماعی افراد باید در گزینش مورد توجه قرار گیرد.

مدیرکل بازرسی هیئت عالی گزینش نهاد ریاست جمهوری در این دیدار گفت: در سطح استان سیستان و بلوچستان هشت هسته ي گزینش وجود دارد که به دلیل وسعت بالای استان دو هسته از هسته های گزینش استان مربوط به دانشگاه علوم پزشکی زابل و دانشگاه زابل می‌باشد.

علی رورده با تشریح مراحل بررسی پرونده افراد در هسته های گزینش؛ عملکرد هسته های گزینش استان را مثبت ارزیابی کرد.

وی با بيان اينكه رازداري و كمك به اصلاح افراد از مهمترين أهداف و خصوصيات هسته هاي گزينش است، افزود: از بهمن ماه سال گذشته تاکنون، ۱۷ هزار و ۲۵۵ پرونده در سیستان و بلوچستان بررسی شده است که تنها یک درصد این پرونده ها پس از مراحل گزينشي رای منفي اخذ کرده اند كه اين موضوع تحقق اين أهداف است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: