• پنجشنبه ۱۹ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۴۲
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9611-6484-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

آغاز ساخت مسکن مقاوم برای ۲۵۸ هزار حاشیه‌نشین در زاهدان

عملیات ساخت مسکن مقاوم برای ساکنان حاشیه شهر در قالب طرح ملی بازآفرینی شهری همزمان با سراسر کشور در زاهدان آغاز شد.

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان، مدیرکل راه و شهرسازی استان در مراسم اجرای طرح ملی بازآفرینی شهری که همزمان با سراسر کشور از طریق ویدئو کنفرانس توسط رئیس جمهور و با حضور استاندار افتتاح شد، افزود: در سراسر کشور برای مبارزه با آسیب اجتماعی حاشیه نشینی و ساماندهی بافت ناکارآمد شهری زمین هایی برای ساخت مسکن مقاوم ویژه ساکنین حاشیه شهرها تعیین شده است.

مسعود مالکی ادامه داد: برای اجرای این طرح ملی در سیستان و بلوچستان شهر زاهدان به عنوان پایلوت در نظر گرفته شده است که 15 هکتار از اراضی این شهر در نقاط مختلف برای ساخت مسکن مقاوم ویژه جمعیت حاشیه نشین اختصاص یافت.

وی تصریح کرد: این زمین ها در 450 قطعه تفکیک شده است که هر قطعه ظرفیت باروری بین 900 تا 1350 واحد با مساحت متوسط 200 مترمربع را دارد.

مدیرکل راه و شهرسازی سیستان و بلوچستان خاطرنشان کرد: علاوه بر ساخت مسکن، بازآفرینی شهری در قالب توجه به سبک زندگی و مسائل اجتماعی و فرهنگی و همچنین سایر فضاهای مورد نیاز مانند فضاهای آموزشی، ورزشی، مذهبی، بهداشتی، درمانی و فضای سبز به منظور ارتقای سطح آسایش، ایمنی و کیفیت محل سکونت ساکنین بافت های ناکارآمد شهری پیش بینی شده است.

مالکی تصریح کرد: سیستان و بلوچستان دارای 441 هزار نفر جمعیت حاشیه نشین است که حدود 41 درصد جمعیت استان را در برمی گیرد که در اجرای طرح بازآفرینی شهری 5 شهر اصلی استان مورد بررسی قرار گرفت و 72 محله حاشیه‌نشین شناسایی شد.

مدیرکل راه و شهرسازی سیستان و بلوچستان اظهار داشت: در زاهدان 258 هزار نفر در 9 محله حاشیه شهر زندگی می کنند که این جمعیت 41 درصد جمعیت زاهدان است. با توجه به این حجم حاشیه نشینی اگر حادثه ای رخ دهد سرپناه های این تعداد جمعیت در حاشیه شهرها از مقاومت کافی برخوردار نیست و در مقابل حوادثی مانند زلزله خسارت و تلفات زیادی را به بار خواهد آورد.

وی ادامه داد: به همین دلیل ساخت مسکن مقاوم برای این تعداد از جمعیت را شروع می کنیم تا آن ها بتوانند مانند دیگر شهروندان در آسایش و ایمنی زندگی کنند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: