• شنبه ۲۱ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۱:۵۰
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 9611-2987-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

برگزاری بیست و نهمین همایش علمی تحقیقی مذاهب اسلامی در زاهدان

نماینده ولی‌فقیه در سیستان و بلوچستان گفت: بیست و نهمین همایش علمی تحقیقی مذاهب اسلامی در زاهدان در تاریخ 25 بهمن ماه جاری خبر داد.

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان، آیت‌الله عباسعلی سلیمانی صبح امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه افزود: افتتاحیه بیست و نهمین همایش علمی تحقیقی مذاهب اسلامی در روز 25 بهمن در شهرستان زاهدان آغاز و تا 27 بهمن ماه ادامه خواهد داشت.

آیت الله سلیمانی بیان کرد: این همایش شامل سه کمیسیون کلامی اجتماعی و بانوان خواهد بود که کمیسیون کلامی با عنوان بررسی دعاوی جریان های تکفیری و آیات مورد استناد آنان، کمیسیون اجتماعی با عنوان تبیین سیره اجتماعی سیاسی پیامبر (ص) و کمیسیون بانوان با عنوان بازخوانی نقش و جایگاه زن در اسلام و مذاهب برگزار می‌شود.

نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان ادامه داد: هر کدام از این کمیسیون‌ها محورهای خاص خود را دارند که به صورت ویژه به آنها پرداخته خواهد شد.

وی بیان کرد: سیره اجتماعی سیاسی پیامبر اعظم در رفتار با مومنان، سیره اجتماعی و سیاسی پیامبر اعظم در رفتار با مخالفان، سیره اجتماعی و سیاسی پیامبر اعظم در حل منازعات داخلی، سیره اجتماعی سیاسی پیامبر اعظم در تمدن سازی اسلامی و انحراف گروه‌های تکفیری از سیره اجتماعی سیاسی پیامبر نیز از محورهای کمیسیون اجتماعی است.

وی افزود: 228 مقاله به این همایش رسیده است که 115 مقاله از آقایان و 91 مقاله از بانوان است که سهم بانوان در این همایش نسبت سال های قبل رشد بیشتری داشته است.

امام جمعه زاهدان ادامه داد: از مجموع 228 مقاله رسیده به این همایش  71 مقاله پذیرفته شده که در رده‌های عالی خوب متوسط و ضعیف ارزیابی می‌شود.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: