• شنبه ۲۱ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۲۹
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 9611-2486-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

اولین دوره مسابقه ملی طراحی منظر و فضای سبز در زاهدان برگزار می‌شود

دبیر اجرایی برگزاری اولین دوره مسابقه ملی طراحی منظر و فضای سبز زاهدان گفت: انجمن علمی دانشجویی مهندسی فضای سبز دانشگاه سیستان‌و بلوچستان با همکاری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، اولین مسابقه ملی طراحی منظر و فضای سبز دانشجویی را با محوریت طراحی منظرهای شهری زاهدان برگزار می‌کند.

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان، نازنین مالکی در جمع خبرنگاران افزود: اتحادیه کشوری علوم باغبانی، مهندسی فضای سبز و گیاهان دارویی، شهرداری زاهدان، انجمن متخصصان فضای سبز و منظر ایرانISLP))و اساتید مجرب حرفه‌ای در برگزاری این مسابقه که با محوریت طراحی منظرهای شهری زاهدان است مشارکت دارند.

وی افزود: هدف از برگزاری این رویداد ملی ایجاد انگیزه و رغبت در بین دانشجویان، گسـترش ارتبـاط سـازنده بین نهادهای اجرایی و دانشجویی و کمک به گسترش اشتغال‌زایی در زمینه طراحی فضاهای سـبز و در نهایت به کارگیری آثار خلاقانه آنها در محیط‌های شهری است.

وی افزود: موضوع مسابقه عبارت است از ایده‌پردازی و ارائه طرح نهایی، در قالب نقشه‌های قابل اجرا برای یکی از مناطق شهر زاهدان که با نیازهای مسابقه مطابقت داشته باشد که به صورت یک مرحله‌ای و حضوری انجام می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: این مسابقه به صورت تیمی و در قالب تیم‌های2 یا 3 نفره برگزار می‌شود که مختـص تمامی دانشجویان مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد(تمامی گرایش‌ها) رشـته مهندسـی فضـای سـبز، مهندسـی طراحـی محیـط زیسـت، مهندسـی معمـاری و مهندسـی شهرسـازی سراسـر کشـور است.

وی یادآور شد: نحوه ارائه کار می‌تواند با استفاده از دست و کامپیوتر باشد که اعضای یک تیم هم می‌توانند از چند دانشگاه و در قالب یک تیم واحد باشند. همچنین لیســت اقلامی کــه در اختیــار هــر تیــم قــرار می‌گیــرد شــامل کاغــذ پوســتی، کالــک ســفید، مقــوا فابریانــو، مــداد، پاک‌کــن، چســب‌کاغــذ، خــط‌کــش و راپیــد(1.0-8.0) است که تیم‌ها می‌توانند در صورت تمایل ابزار ترسیم دیگر مانند ماژیک راندو، مدادرنگی و... به همراه داشته باشند.

مالکی به اشاره به اینکه اسکان و پذیرایی شرکت کنندگان در طول برنامه به عهده میزبان برنامه است افزود: این مسابقه 25بهمن‌ماه جاری به طور رسمی آغاز می‌شود و تیم‌های شرکت کننده می‌توانند از یک روز قبل جهت پذیرش و اسکان وارد زاهدان شوند که داوری، انتخاب طرح‌های برگزیده و اختتامیه نیز در تاریخ 27 بهمن ماه انجام می‌شود.

وی تصریح کرد: تیم‌های اول تا چهارم این مسابقه به ترتیب از جوایز 3، 2ونیم، دو و یک و نیم میلیون تومانی بهره‌مند می‌شوند که به هر چهار تیم نیز تندیس مسابقه و دیپلم افتخار اهدا می‌شود. همچنین به تمامی شرکت کنندگان در مسابقه گواهی‌نامه معتبر اهدا می‌شود. 

دبیر اجرایی برگزاری این مسابقه تاکید کرد: علاقه‌مندان جهت شرکت در فراخوان مسابقه می‌توانند وارد تارنمای‌مسابقه به نشانیEvent96-USB/Events/com.Evandشده و یا با شماره تلفن‌های09392036630و 05431136323تماس بگیرند.

وی خاطرنشان کرد: دانشـجویان سراسر کشور که دارای شرایط ذکر شده هستند می‌توانند در ایـن رخـداد ملی شرکت کنند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: