• پنجشنبه ۳ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۱۰:۲۸
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 9612-387-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

پدر شهید احمدی روشن بیان کرد:

"سرباز مردم بودن" ویژگی شهید احمدی روشن

پدر شهید احمدی روشن ویژگی شهید احمدی روشن را "سرباز مردم بودن" دانست و گفت: شهید برای مردم یک سرباز بود، شخصی بود که با کمک همکارانش صنعت هسته‌ای ما را به جایگاهی رساند که استکبار را مجبور کرد با ما وارد مذاکره شود.

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان، رحیم احمدی روشن شب گذشته در کنگره ملی "مصطفی شهید" در تالار فردوسی دانشگاه سیستان و بلوچستان اظهار کرد: پدر شهید احمدی روشن پیروی از رهبری و ولایت را از ویژگی‌های دیگر شهید احمدی روشن دانست و گفت: خط قرمز شهید مقام معظم رهبری ‌بود.

وی بیان کرد: چطور شد که پس از شش سال این‌گونه بچه‌های انقلابی برای شهید مصطفی احمدی روشن، البته نه‌فقط برای مصطفی، بلکه برای شهدای ایران به‌ویژه شهدای ترور مراسم بزرگداشت می‌گیرند؟ جوانان و مردم ما به تمام شهدا عشق می‌ورزند.

پدر شهید احمدی‌روشن گفت: به‌واقع جوانان ما با برگزاری این کنگره می‌خواهند بدانند که مصطفی احمدی روشن که بود؟ اما یک نکته‌های ریز و حساسی در زندگی آقا مصطفی است که باید برای جوانان تشریح شود.

وی ادامه داد: شهید مصطفی احمدی‌روشن به‌عنوان جوان مؤمن انقلابی ویژگی‌های زیادی داشت، نخستین ویژگی شهید احترام بیش‌ازحد به پدر، مادر و خانواده بود، او کسی بود که دست پدر و پای مادر رو می‌بوسد.

احمدی روشن افزود: وقتی یک فرد این‌گونه به پدر و مادر خود احترام می‌گذارد، الگو شده و به‌عنوان جوان مؤمن انقلابی معرفی می‌شود، کسی می‌شود که پس از هفت سال از شهادتش محبوب جون و نوجوانان است، طوری که پس از شهادتش تعداد بسیاری از دانشجویان سراسر کشور تقاضای تغییر رشته به فیزیک هسته‌ای می‌دهند.

پدر شهید احمدی روشن تصریح کرد: واقعیت این است که دانشجویان و جوانان ایران از رشته‌های مختلف به رشته فیزیک هسته‌ای تغیر رشته می‌دهند و می‌گویند"رهبرا؛ ما مصطفی دیگریم، فرمان بده "

وی افزود: پس‌ازاینکه دانشمندان هسته‌ای ما توانستند غنی‌سازی را در سطح 3.5 و 5 درصد محقق کنند، یکی از دوستان از مصطفی پرسید که چرا وقتی همین غنی‌سازی مورداستفاده ما است، برنامه غنی‌سازی 20 درصد داریم؟ شهید در پاسخ گفت این غنی‌سازی 20 درصد برای ما یک حربه بزرگ در برابر استکبار جهانی است، یعنی اگر آن‌ها احساس کنند که دست ما از این غنی‌سازی خالی است و نمی‌توانیم بدون کمک آن‌ها غنی‌سازی انجام دهیم، هرگز به حرف ما گوش نخواهند داد.

پدر شهید احمدی روشن ادامه داد: دشمنان ما را مجبور کردند علی‌رغم میل باطنی خودشان بنشینند و با ما مذاکره کنند، فکر می‌کنید، آن‌ها از ایران می‌ترسیدند؟ آن‌ها برای ما جایگاهی متصور بودند؟ خیر، اقتدار، آرمان و دستاوردهای دانشمندان هسته‌ای سبب شد که استکبار جهانی در مقابل ما کوتاه بیاید.

احمدی روشن تصریح کرد: قرآن دشمنان ما را معرفی کرده است، ما اگر در واقعیت مسلمان باشیم، و فقط به قسمتی از آیه 120 سوره بقره که می‌فرماید" وَ لَنْ تَرْضی‏ عَنْکَ الْیَهُودُ وَ لاَ النَّصاری‏ حَتَّی تَتَّبِعَ مِلَّتَهُمْ"عمل بکنیم هیچ‌گاه هیچ‌وقت زیر بار زور استکبار جهانی نمی‌رویم.

وی اضافه کرد: این قسمت از آیه می‌فرماید ای پیامبر گرامی اسلام، ای ائمه گرامی و ای مسلمانان و غیرمسلمانان، یهود و نصری هرگز از شما راضی نخواهند شد، مگر تا جایی که از آن‌ها تبعیت کنید. این باید برای ما یک ملاک در عملمان باشد.

پدر شهید احمدی روشن بابیان اینکه باید ثابت کنیم که عالم هستیم و علم داریم افزود: به فرمایش رهبر معظم انقلاب، استکبار جهانی می‌خواست طوری وانمود کند که پس از پیروزی انقلاب اسلامی درِ فرهنگ و علم به روی ملت ایران بسته شد. یعنی آن‌ها اسلام را منهی علم و فرهنگ می‌دانند. رهبری فرمود که ما باید ثابت می‌کردیم که این‌گونه نیست. بچه‌های ما و جوانان مؤمن انقلابی در قالب شهید مصطفی، باقری‌ها، چمران‌ها و درنهایت یک بچه 13 ساله به نام شهید حسین فهمیده باید ثابت می‌کردند که پس از انقلاب درِ فرهنگ و علم به روی ما بسته نشده است.

احمدی روشن در بخش دیگری پیروی از رهبری و ولایت را از ویژگی‌های دیگر شهید احمدی روشن دانست و گفت: خط قرمز شهید حضرت آقا بودند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: