• پنجشنبه ۳ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۱۷:۴۶
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 9612-587-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

نماینده ولی فقیه در استان سیستان و بلوچستان:

مسئولان فرهنگی با برنامه‌ریزی مناسب سبب انس بیشتر مردم با کتاب شوند

نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان گفت: برپایی نمایشگاه کتاب سبب دوستی بیشتر با کتاب و کتابخوانی می‌شود لذا مسئولان فرهنگی باید با برنامه‌ریزی مناسب سبب انس بیشتر مردم با کتاب شوند.

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان، آیت الله عباسعلی سلیمانی امروز عصر در مراسم افتتاحیه نوزدهمین نمایشگاه کتاب زاهدان افزود: شرایط فرهنگی سیستان و بلوچستان حمایت و پشتیبانی بیش از پیش وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی را ایجاب می‌کند.

نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان تصریح کرد: البته جایگاه کتاب در الام بالاتر و باترزش‌تر از سایر ادیان است به گونه‌ای که هیچ سنتی در دین مبین اسلام پذیرفتنی نیست مگر برگرفته از کتاب قرآن باشد و مشروعیت و حقانیت این دین الهی به کتاب قرآن وابسته است.

وی ادامه داد: واژه کتاب در دین اسلام جزو واژگان بسیار مقدس است و توجه نداشتن به کتاب، ملسلمانان را به انسان‌هایی بی‌هویت تبدیل می‌کند. در روایت‌های شیعه و سنی تاکید شده استکه شرط ایمان آدمی حفظ ارتباط با قرآن است و هر مسلمان باید حداقل 50 آیه را در شبانه‌روز تلاوت کند.

امام جمعه زاهدان افزود: جای تشکر دارد که نمایشگاه کتاب که قبلا جایش در استان خالی بود، همانند دیگر شهرهای بزرگ کشور چندین سال است در زاهدان برگزار می‌شود.

وی با اشاره به اهمیت برگزاری این نمایشگاه عنوان کرد: فاصله طولانی و مسافت زیادی شهرها می‌طلبد که خدمات را به سمت مردم ببریم. از طرفی شرایط سیستان و بلوچستان از نظر فرهنگی نیازمند حمایت و پشتیبانی بیش از پیش وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است.

سلیمانی ادامه داد: افزایش میزان بن کتاب نسبت به سال گذشته از 700 میلیون به 900 میلیون تومان اتفاق مبارکی است اما برای توسعه فرهنگ کتابخوانی باید بیش از این‌ها هزینه شود.

امام جمعه زاهدان افزود: همزمانی نمایشگاه کتاب با تعیین کتاب سال در استان، و تقدیر از مولفان استانی حائز اهمیت است و جای تشکر دارد.
با اشاره به وضعیت سرانه کتاب در کشور گفت: در ترکمنستان سرانه هر نفر بیش از یک کتاب است این در حالی است که در ایران سرانه هر دو نفر سه کتاب است به همین دلیل است که رهبری تاکید کردند که نگذارید چراغ کتابخوانی خاموش شود.

وی ادامه داد: امیدواریم با رفاقت، تکریم، تجلیل و احترام کتاب سهم ما از کتابخوانی افزایش پیدا کند و با برگزاری این نمایشگاه‌ها فرهنگ کتابخوانی در استان توسعه یابد و روزی به جایی برسیم که کشور ما در این زمینه در رتبه نخست دنیا قرار گیرد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: