• شنبه ۵ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۰۹:۴۰
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 9612-386-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

سرپرست اداره کل آموزش فنی و حرفه ای سیستان و بلوچستان خبرداد:

تجهیز کارگاههای اتومکانیک مراکز آموزشی استان با تخصیص 17دستگاه خودرو سواری

سرپرست اداره کل آموزش فنی و حرفه ای سیستان و بلوچستان از تجهیز کارگاههای اتومکانیک مراکز آموزشی استان با تخصیص 17دستگاه خودرو سواری در راستای به روزرسانی تجهیزات کارگا هی خبرداد.

مهردادجهاندیده در گفت وگو با ایسنا-  منطقه سیستان و بلوچستان، در تشریح این خبر اظهار کرد: اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال با توسعه آموزش های مهارتی در بخش های مختلف میسرمی شود ، درهمین راستا  تخصیص این خودرو ها با توجه به سهم حرفه های مرتبط با صنایع خوردو در بازار اشتغال و نیز برنامه های جدید سازمان مبنی بر به روز رسانی و تجهیز کارگاههای آموزشی اتومکانیک  درسراسر کشور صورت پذیرفته است .

جهاندیده تصریح کرد: خرید خودروها پس از تاكيد رياست جمهوري مبني بر ارتقاء فرهنگ مهارت آموزي برای ورود به بازار کاربا هدف به روز رسانی و تجهیز کارگاه های آموزشی انجام شده است .

وی با اشاره به سهم کارگاه های استان از از خودرو های تخصیص یافته خاطرنشان کرد: در حال حاضر 13 کارگاه فعال اتومکانیک در کل استان داریم و از این تعداد 3 کارگاه با توجه به ظرفیت کارگاه ، میزان استقبال کارآموزان و مربیان مجرب با 2 خودرو و مابقی کارگاه ها با یک خودرو تجهیزمی شوند .

سرپرست اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان در خصوص تعداد مهارت آموزان بخش صنعت خودرو در مراكز دولتي ( رايگان ) در 10 ماهه سالجاری اذعان کرد: در 10 ماهه سالجاری در مراکز سراسر استان تعداد 20 هزار و 20 نفر آموزشهای مهارتی مرتبط با صنایع خودرو را در کارگاه های اتومکانیک فراگرفتند .

جهاندیده بیان کرد: آخرین خودروهاي خريداري شده جهت تجهيز كارگاه ها، مربوط به اعتبارات سال 89-1388بوده است .

وی رابطه ايجاد اشتغال و مهارت آموزی را مستقیم و تنگاتنگ دانست و برلزوم تربيت نيروی انسانی ماهر و كارآمد مورد نیاز صنایع و صنوف استان تاکید کرد .

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: