• یکشنبه ۶ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۰۷:۲۷
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9612-1814-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

معاون استاندار:

در خصوص حذف مهندسان صاحب تجربه از چرخه نظارت تجدید نظر شود

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار سیستان و بلوچستان، به مناسبت پنجم اسفندماه روز مهندس گفت: امروز کیفیت ساخت و ساز ابنیه ها در شهرهای استان قابل قیاس با گذشته نیست که علت آن حرکت نوید بخش سازمان نظام مهندسی ساختمان در بخشهای مختلف است.

به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان، دکتر باقر کرد با تبریک زاد روز خواجه«نصیرالدین طوسی» و روز مهندس به  مهندسان با اشاره به دستورالعمل حذف شاغلان مهندس در 9 دستگاه دولتی از چرخه نظام مهندسی ساختمان اظهار کرد: حذف بخشی ازتوانمندی ها و تخصص مهندسان صاحب تجربه از چرخه نظارت بر طرحهای عمرانی کشور که بعضا در برخی بخشها ممکن است منحصربه فرد باشند، اشکال دارد و باید در این زمینه تجدید نظر شود.

وی افزود: قبل از تشکیل سازمان نظام مهندسی ساختمان از تخصص و توان علمی مهندسان استفاده نمی شد و عملا در شهرسازی نقشی نداشتند.
وی ادامه داد: همچنین اصول فنی ساختمان ، تاسیسات ، معماری و سایر موارد مرتبط با ساخت و ساز در ساختمانها رعایت نمی شد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار گفت: به عنوان نمونه در شرایط فعلی با ورود گاز به استان، امکان لوله کشی گاز در هیچ یک از ابنیه ها و ساختمانهایی که در گذشته ساخته شده اند، بدون تخریب آنها فراهم نیست.

کرد با بیان اینکه ساخت و سازها در گذشته از کیفیت لازم برخوردار نبوده اند، تصریح کرد: با تاسیس سازمان نظام مهندسی ساختمان و  تشکیل گروههای نظارتی و شورای انتظامی در سازمانها، کار نظارت بر ابنیه ها بصورت جدی شروع شد .

به گفته وی با اجرای طرح مکانیزه ارجاع نظارت بر ساخت و سازها برای تمام اعضاء در استان ، تحول جدی در کیفیت و نظارت بر ساخت و سازها به وجود آمد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: